ראש הממשלה:
"הרסנו את מתקני השליטה של החמאס"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע על הסכם הפסקת האש, "נפעל עם ארה"ב נגד הברחות נשק", אמר. וידאו.

ישי קרוב , ז' בכסלו תשע"ג

בנימין נתניהו אהוד ברק אביגדור ליברמן
בנימין נתניהו אהוד ברק אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90טוען....

ראש הממשלה - בנימין נתניהו, שר הביטחון - אהוד ברק ושר החוץ - אביגדור ליברמן, קיימו הערב (רביעי) מסיבת עיתונאים והודיעו על הפסקת האש בין ישראל לחמאס.

בפתח דבריו אמר נתניהו כי "לפני שמונה ימים פתחה ישראל במבצע עמוד ענן. הממשלה החליטה על המבצע הזה לאחר התקפות טרור מעזה שבוצעו בתדירות גוברת והולכת בחודשים האחרונים".

"הודעתי שנגיב בעוצמה להתקפות הללו ושנגבה מחיר יקר מארגוני הטרור הם טעו", אמר נתניהו והוסיף כי ארגוני הטרור הניחו שנימנע מפעולה תקיפה, "פגענו באלפי רקטות והרסנו את מתקני השליטה של החמאס".

"בשיחה עם אובמה הסכמתי שכדאי להעניק הזדמנות להפסקת האש, על מנת לאפשר לאזרחי מדינת ישראל לחזור לשגרת החיים. עם זאת מובן מאליו שישראל לא יכולה לשבת בחיבוק ידיים מול התעצמות אויבינו. לכן סיכמתי עם אובמה שנפעל יחד נגד הברחות הנשק לארגוני הטרור נשק שמגיע מאיראן".

בסיום דבריו הודה נתניהו לכל מפקדי צה"ל וחייליו בסדיר ובמילואים, "מעל הכל אני מצדיע לכם אזרחי ישראל יש לנו צבא חזק ויש לנו עם חזק. אני גאה להיות ראש הממשלה שלכם".

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר כי "המטרות הושגו במלואם. החמאס קיבל פגיעה כואבת ג'עברי ומפקדים בכירים נוספים נהרגו".

הוא הוסיף כי בוצעו מעל 1,300 תקיפות של חיל האויר, "פגענו בתשתיות ייצור הקסאמים ומתקני החמאס שהם גם מתקני השלטון דרך הבנקים והמשרד לביטחון פנים...אנו מצפים לכיבוד מוחלט של ההבנות", הדגיש ברק והוסיף כי "החמאס אחראי לאכיפת הבלימה".

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר כי "בתחום המדיני השגנו את כל המטרות כפי שתכננו והתכנון היה מדויק ומדוקדק - גם בתחום התודעתי".

"אני זוכר את כל הדיבורים על בידוד לאומי ועל התקשורת הלקויה עם ארה"ב - כל מי שראה איך זה התנהל בפעם הזו יודע שעשינו עבודה מצויינת", הדגיש ליברמן, "חשוב מאוד לציין את ההתלהבות של אזרחי ישראל - אם יש מנצח זה אותם אזרחים שהתנהלו באופן אמיץ ואחראי והיו מוכנים לסבול ולשבת במקלטים ולתת את מלוא הגיבוי לממשלת ישראל ולכוחות הביטחון".

ליברמן הוסיף כי ישראל תעקוב על מימוש כל הסעיפים.