פרצו עם אלות ובקריאות 'יהודים, יהודים'

גברים איטלקיים צרו על פאב שבו שתו אוהדי הקבוצה האנגלית 'טוטנהאם' המזוהה כ'יהודית' כשהם חמושים בסכינים ובאלות בייסבול.

חיים לב , י' בכסלו תשע"ג

רומא
רומא
פלאש 90

הקצנה אנטישמית אלימה ברומא: גברים איטלקיים צרו על פאב מקומי שבו שתו אוהדי הקבוצה האנגלית 'טוטנהאם' חמושים בסכינים ובאלות בייסבול, צעקו "יהודים, יהודים" ופצעו עשרה בני אדם. בתום התקרית נעצרו 15 בני אדם.

התקרית האלימה אירעה ברובע עתיק ברומא, הנחשב למיוחד בקרב תיירים. תחילה עלה החשש כי הגברים האיטלקיים שהשתוללו מזוהים עם קבוצת הכדורגל האיטלקית 'לאציו' וכי מדובר באירוע ספורטיבי אלים. אולם בהמשך הוברר כי חלק מהתוקפים מזוהים עם הקבוצה האיטלקית היריבה א.ס רומא, מה שהבהיר כי מדובר באירוע על רקע אנטישמי.

התקיפה האכזרית מעלה בקרב הקהילה היהודית ברומא את החשש כי בקרב אוהדי הכדורגל בעיר גדל תא ימני-קיצוני העומד מאחורי מעשי אלימות נגד בני מיעוטים, ביניהם יהודים, על רקע גזעני.

על פי דיווחי התקשורת המקומית, במהלך החודשים האחרונים התארגנו הפגנות שבועיות בעלות גוון גזעני בקרב נוער ניאו-פאשיסטי המזוהה עם ארגון "בלוקו סטודנטסקו", הפגנות שהסתיימה לא אחת בעימותים אלימים עם המשטרה.

עם זאת, לא כולם ברומא סבורים כי מדובר בתופעה. "מה שקרה מוכיח שיש קבוצה של משוגעים ובריונים הפועלים ומתחבאים מאחורי אוהדים באצטדיונים שלנו, וזה בלתי מתקבל על הדעת", אמר ראש העיר רומא, ג'אני אלמנו לכתבים.