"התמ"ת מתנהל ברשלנות בסוגית מעונות היום"

תלונות רבות מגיעות על עיכוב באישור דרגת הזכאות לסבסוד במעונות ומשפחתונים של התמ"ת.

חיים לב , י"ב בכסלו תשע"ג

אורי מקלב
אורי מקלב
צילום: פלאש 90

ח"כ אורי מקלב שיגר היום (שני) מכתב למנכ"ל משרד התמ"ת, בו דרש לזרז את הטיפול בקביעת דרגות התשלום להורים במעונות המסובסדים על ידי משרד התמ"ת.

"משך הזמן הארוך לקביעת דרגות השתתפות ההורים בתשלום מעונות היום אינו מתקבל על הדעת לפי כל אמת מידה, בייחוד כאשר היום, חודשים ארוכים לאחר מועד הרישום, לאחוז ניכר מן ההורים טרם נקבעה דרגה", כתב מקלב.

מעדויות שהגיעו בחודשים האחרונים ללשכתו של מקלב, עולה כי מתקיימת סחבת מתמשכת בכל הקשור לקביעת דרגות תשלום שכר הלימוד במעונות יום ומשפחתונים המסובסדים על ידי משרד התמ"ת.

עוד עולה מהעדויות הרבות כי זמן ההמתנה הממושך למענה טלפוני הוא בלתי נסבל, הממתין למענה יכול אף לשמוע כי יותר מתשעים שיחות ממתינות למענה לפניו, "מלבד אי קביעת הדרגה והחלת ההנחה על ההורים, במשך כל תקופת ההמתנה הארוכה, נאלצים ההורים לשלם שכר לימדו גבוה בהרבה מכפי שהם צריכים".

"ההורים נאלצים להוזיל מכספם סכום נכבד ביותר מידי חודש על מנת לממן את המעון או משפחתון לילדיהם, דבר אשר הופך פעמים רבות את יציאת האם לעבודה לדבר בלתי אפשרי ולא כדאי בעליל, למרות שהם זכאים על פי כל הקריטריונים לסבסוד משמעותי ממשרד התמ"ת".

מקלב הוסיף כי הורים רבים טוענים כי אינם מצליחים להשיג את המוקד הטלפוני של משרד התמ"ת, "זו משימה קשה ביותר עד בלתי ניתנת לביצוע. הורים אלו עומדים אובדי עצות וחסרי אונים, כשאין להם ידיעה מדוע מתעכבת קביעת דרגתם ואין להם דרך סבירה לבדוק זאת. אין מדובר בתלונות בודדות, אלא בגל של פניות בנושא, דבר המצביע על נוהל שאינו סביר, אינו תקין ואינו צודק, אלא ברשלנות של ממש".

לנוכח הדברים מבקש מקלב ממנכ"ל משרד התמ"ת "לדאוג לשינוי מהותי ומיידי בקביעת הדירוג, על מנת למנוע עוול, סחבת, וקושי כלכלי כבד מהורים רבים".