'צמצום תקציב המדען הראשי לוקח אותנו אחורה'

שר התמ"תקובע כי צמצום תקציב המדען הראשי מביא את המדינה ואת המחקר הישראלי לסגת אחורה וקורא למשקיעים ישראליים לפעול להגדלתו.

בני משה , י"ג בכסלו תשע"ג

תקן חדש. השר שמחון
תקן חדש. השר שמחון
פלאש 90

שר התמ"ת שלום שמחון קרא למשקיעים ישראלים לפעול  לאחר הבחירות, במסגרת הכנת התקציב השנתי להגדלת תקציב המדען הראשי במשרד התמ"ת.

״השחיקה והצמצום בתקציבי המדען הראשי במשרד התמ"ת הביאו את המחקר והפיתוח בישראל, ואיתם את מדינת ישראל כולה, לסגת לאחור. אסור לנו לתת לכך יד. יש לכם יכולת להשפיע וכולי תקווה כי כל אחד במגרש שלו יעשה את המאמץ כדי שיחד נביא להגדלת תקציב המדען הראשי ונחזיר את תנופת החדשנות לתחום המחקר והפיתוח בישראל״, אמר שמחון בכנס המשקיעים באנרגייה מתחדשת שנערך באילת.

האירוע התקיים ביוזמת המטה לקידום השקעות במשרד התמ"ת וניוטק, התכנית הממשלתית לקידום טכנולוגיות אנרגיה מתחדשת שבמשרד התמ"ת

שמחון אמר עוד כי תעשיית  הקלינטק הישראלית הפכה עם השנים, לאחד השחקנים המובילים בעולם. "תעשייה זו מאופיינת בחדשנות יצירתית פורצת דרך. לראייה- החברות הישראליות זכו זה מכבר בפרסים בינלאומיים ובהכרה עולמית. תכנית ישראל ניוטק, בהובלת המטה לקידום השקעות במשרד התמ"ת, מעודדת יצירת קשרי משקיעים-יזמים, זאת בעזרת מערך הנספחים המסחריים של המשרד".