תודה לשר כץ בשם סוסי העגלות

ארגוני בעלי חיים לשר כץ: מודים לך בשם מיליוני תומכינו ברחבי העולם על החלטתך למגר את תופעת השימוש בסוסי העגלות מכבישי ישראל.

שמעון כהן , י"ד בכסלו תשע"ג

סוסי כל העולם התאחדו
סוסי כל העולם התאחדו
ארכיון. פלאש 90

לרגל ציון יום למען סוסי העגלות הבינלאומי (Horses Without Carriages International Day), שיצויין בשבת הקרובה (ה- 1.12) ברחבי העולם, בחרו ארגוני בעלי חיים הבינלאומיים PETA  והקואליציה העולמית למען סוסי העגלות (HWCI), להביע הערכתם ותודתם לשר התחבורה, ישראל כץ, באמצעות עמותת "הכל חי", על הירתמותו למאבק בתופעת סוסי העגלות (סוסי אלטעזאכן) בכבישי ישראל.

במכתביהם הביעו הארגונים את הערכתם הרבה להחלטתו של השר כץ להעלים את תופעת השימוש בסוסים רתומים לעגלות (סוסי האלטעזאכן) מהכבישים בישראל. וכן, ציינו את הסבל הרב הנגרם לסוסי העגלות כתוצאה מגרירת משאות כבדים תוך כדי הליכה מאומצת על אספלט קשה בינות לתנועה סואנת, וכתוצאה מתנאי מחיה ירודים במיוחד, בהם הם חיים, כמו גם מהחסך בטיפולים רפואיים הולמים. כל אלה, מסכנים את בריאותם, וגורמים, לרוב, למותם כתוצאה ומהזנחה.

נשיאת PETA, אינגריד ניוקירק, הדגישה במכתבה כי ניסיונה הרב מלמד שלא ניתן לשפר את תנאי החזקת הסוסים באמצעות רגולציה, ולכן הפתרון היחיד להתמודדות התופעה הוא מיגור מוחלט של קיומה.

נשיאת הקואליציה העולמית למען סוסי האלטעזאכן HWCI (יש דבר כזה), אליזבת' פורל, ציינה במכתבה כי הארגון, בראשו היא עומדת, העלה את הנושא למודעות הציבורית והתקשורתית העולמית וכיום חברי הקואליציה פעילים ביתר שאת במדינות וערים רבות ברחבי העולם, ביניהן ארה"ב, קנדה, איטליה ועוד.

את מכתבה חותמת נשיאת הקואליציה העולמית בברכה לשר כץ על המנהיגות החיובית וההומאנית אותה הוא מוביל.

הפנייה בוצעה בעקבות החלטתו של השר כץ, לאחרונה, לאמץ את המלצותיה של עמותת "הכל חי", המנהלת מאבק עיקש בנושא במשך שנים רבות, ולאסור את השימוש בסוסי/חמורי עגלות על כבישים עירוניים.

מעמותת "הכל חי" נמסר כי מחממת את הלב הידיעה, שלראשונה, לאחר מאבקים  ממושכים, ניתן השנה לציין בישראל את היום הבינלאומי למען סוסי עגלות, בסימן תחילתו של תהליך, שבסופו יביא למיגור תופעת סוסי האלטעזאכן בישראל. מכתביהם של ארגוןPETA  ושל הקואליציה העולמית למען סוסי העגלות, ארגוני בעלי החיים מהמובילים בעולם, מעיד על חשיבותו הגדולה של צעד זה, אשר יביא להקלה עצומה בחייהם של סוסים רבים ברחבי הארץ.