הנשים מאמריקה ביקרו בערים שהופגזו בדרום

נשות אמי"ת הגיעו לבקר במוסדות הרשת, ביניהם בתי הספר בדרום. נשיאת הרשת פגשה את המשפחה השכולה מקרית מלאכי.

יוני קמפינסקי , ט"ו בכסלו תשע"ג

נשות אמי"ת בביקור תנחומים בקרית מלאכי
נשות אמי"ת בביקור תנחומים בקרית מלאכי
דוברות רשת אמי"ת

עשרות נשות אמי"ת מארצות הברית הגיעו לנחם את משפחת אמסלם שבנה נהרג מטיל בקרית מלאכי. "אנחנו מרגישות כאילו איציק היה גם בן שלנו" האם : "הבן נהרג,  הבית נהרס, אני מרגישה שהחיים התהפכו".

עשרות מנהיגות מארגון נשות אמי"ת בארצות הברית שהגיעו לארץ להזדהות עם תושבי הדרום, ביקרו השבוע את בני משפחת אמסלם, משפחתו של איציק ז"ל, שנהרג מטיל שפגע בביתו  בקרית מלאכי.

נשיאת אמי"ת עו"ד דבי איזיק, אמרה לבני המשפחה כי היא מגיעה בשם עשרות אלפי חברי אמי"ת בארצות הברית להביע תנחומים ולחזק את המשפחה. "כששמענו שבוגר שלנו נהרג, לא יכולנו להשאר בבית והרגשנו שאנו חייבות להגיע ולהיות כאן. אמי"ת היא משפחה ואנו  חשים שאיבדנו בן".

איזיק הודיעה למשפחה כי הנהלת הרשת תעניק לבן המשפחה, שמעון, הלומד בתיכון אמי"ת, מלגת לימודים עד תום הלימודים בכיתה י"ב וגם לאחר מכן. איזיק גם הדגישה כי משפחת אמי"ת תמשיך ללוות את המשפחה ולסייע לה, גם אחרי שבנה יסיים את לימודיו בבית הספר.

המשפחה סיפרה כי שמעון שב לספסל הלימודים באיחור רב, כשכל משפחתו שוהה במלון הולידי אין. שמעון חזר ללימודים ללא ציוד בסיסי וללא בגדים וספרים. אב המשפחה סיפר למשלחת מארה"ב על הבן שנהרג, על מעשיו הטובים ואיך דאג לאמו החולה, "לא היו לנו אמצעים כלכליים להעניק לילדים שלנו, היה לנו בית קטן עם שני חדרים וסלון ושישה ילדים, אך המון אהבה, הילדים  הם כל עולמנו ותמיד דאגנו לכל מחסורם, אני מודה לכל האנשים הטובים שמגיעים ורוצים לסייע, זה מחמם את הלב", ציין האב.

האמא הוסיפה כי היא לא יודעת כיצד להמשיך ולחשוב על החיים ללא איציק, "רגע ארור אחד שאני לא יכולה לשכוח, מי היה מאמין שהטיל ינחת אצלנו בסלון, אם רק הייתי מתעקשת למשוך את איציק למדרגות הוא היה אולי נפצע אך נשאר בחיים, אני לא יכולה שלא לחשוב על זה כל דקה".

האב סיפר כי בנה הצעיר שהתעקש שהיא תצא אל המדרגות הציל את חייה. "לאמא קצת קשה ללכת והוא פשוט בנחישות משך אותה החוצה, הוא  גיבור אמיתי, אילולא הוא ייתכן וגם אמו לא הייתה שורדת"

"לעולם לא ארצה לשוב אל המקום שבו נהרג הילד שלי, אני לא יכולה להסתכל אפילו על הרחוב, אינני יודעת לאן נלך", ציינה האמא.

נשות אמי"ת בארצות הברית, התגייסו בעת המלחמה למען התלמידים בדרום והם הרימו תרומה כדי להעמיד לרשות התלמידים בדרום סיוע בשעות הפגה ובתגבורים לימודיים.  כשליש מתלמידי אמי"ת בכל הארץ היו תחת האש  במבצע עמוד ענן, מדובר בין השאר בתלמידים בשדרות, באשדוד, באשקלון, בקרית מלאכי ובבאר שבע.  

יש לציין, כי השבוע הודיעה ועדת הפרס של כנס ירושלים לנשיאת אמי"ת כי היא נמצאה ראויה לקבל את פרס ירושלים בשם ארגון אמי"ת על עשיה ברוכה ורבת שנים למען חינוך ילדי ישראל.