"פרשת ניסו שחם - כתם למשטרת ישראל"

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', התייחס היום לפרשה והתייצב לצדן של תשע הנשים שהגישו תלונות נגד הקצין הבכיר.

ניר הר זהב , י"ז בכסלו תשע"ג

לא ידוע כי אין תלונות. שחם
לא ידוע כי אין תלונות. שחם
פלאש 90

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', התייחס היום לפרשה החמורה בעניינו של ניצב ניסו שחם והתייצב לצדן של תשע הנשים שהגישו תלונות נגד הקצין הבכיר.

באירוע "שבתרבות" במועצה האזורית דרום השרון, אמר השר אהרונוביץ' "מדובר בכתם למשטרת ישראל . אני מגבה באופן מוחלט את השוטרות שהתלוננו ומדגיש שאין חסינות לאף קצין שניהל יחסים תחת מרות. אם שחם לא היה עושה מה שעשה הוא היה מועמד לתפקיד המפכ"ל".

בהתייחסו להחלטת האו"ם להכיר בפלסטינים כמדינה משקיפה אמר "אבו מאזן טעה בפנייתו לאו"ם. בסוף צריך לעשות שלום בין רמאללה לירושלים. אבו מאזן נאם נאום מלא שטנה ואי אפשר להגיע איתו לשלום. החלטנו לבנות 3000 יחידות דיור בירושלים ובשטחים כי מי שמפר הסכם צריך לדעת שיש שני צדדים למטבע . יש הסכמה לאומית על ירושלים מאוחדת ועל גושי ההתיישבות . ייתכן וואדי ערה תיכלל במסגרת חילופי שטחים עתידית".

ביום רביעי האחרון הודיעה המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים לבאי כוחו של ניסו שחם על הכוונה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע בגין ביצוע עבירות של מרמה והפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית, בפרשה שבה מעורבות תשע שוטרות. המעשים, לכאורה, התבצעו בתחילת העשור הקודם, בעת שכיהן בשורה של תפקידים