רמת ההסתה הגבוהה ביותר

מנכ"ל המשרד לעניינים אסטרטגיים דיווח לשרי הממשלה על "המסרים החינוכיים" בבתי הספר הפלסטינים. קבלו מספר דוגמאות.

חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ג

קייטנה ע"ש מחבלים
קייטנה ע"ש מחבלים
פלאש 90

מנכ"ל המשרד לנושאים אסטרטגיים, תא"ל במיל' יוסי קופרווסר, הציג היום (ראשון) בפני הממשלה סקירה מיוחדת בנושא ההסתה כנגד ישראל ברשות הפלסטינית כהמשך לנאומו של אבו מאזן באו"ם.

"המסרים שבאים לידי ביטוי על ידי בכירים ברשות הפלסטינית, באתרים הרשמיים, בכלי התקשורת ובמערכות החינוך של הרשות הפלסטינית בשלוש השנים האחרונות הם שנאה וההסתה נגד ישראל. המסר הראשון שהרשות הפלסטינית ממשיכה להעביר זה שכל ישראל היא פלסטין ושיש לה זכות על כל פלסטין", אמר.

"המסר השני הוא על קיומה של מדינת ישראל. ברש"פ מחדדים את המסרים לפיהם אין מדינה יהודית ואין עם יהודי, כמו גם חוסר ההכרה במדינת ישראל. המסר המועבר הוא שכל השטח ההיסטורי יחזור לפלסטין". לדבריו, חלק פעיל בהסתה הם אתרי האינטרנט של הרשות ושל בתי הספר הפלסטיניים.

"המסר השלישי הוא מסר פלסטיני מובהק שהיהודים בכלל והמתנחלים בפרט הם איומים ונוראיים ולכן כל דרך של מאבק כולל טרור היא לגיטימית".

קופרווסר מציין כי "אין בכל ספרי הלימוד הפלסטיניים ספר אחד שנועד לעודד את השלום" .

עוד הוא מציין שורה של התבטאויות של שנאה והסתה ואלה "נקלטים אצל הנוער הפלסטיני הגדל לתוך שנאה", כלשונו.
 
קופרווסר הביא דוגמאות כיצד ברש"פ פועלים באמצעות מסרי השנאה ומסיתים נגד ישראל: הפלסטינים מפיצים ידיעות לפיהן ישראל הורסת את מסגד אל אקצא לטובת בניית בית המקדש כמו גם השתלטות על מבנים מוסלמיים בירושלים.

 קופרווסר הציג לשרי הממשלה ירחון ילדים של הרשות הפלסטינית ואתר פייסבוק של בית ספר בקלקיליה שם מתפרסמות תמונות נאצה נגד ישראל "אני שונא את ישראל".  באתר פייסבוק של בית הספר בטול כרם מצוטטים דבריו של היטלר,  "אם הייתי רוצה הייתי הורג  את כל היהודים מהעולם אבל השארתי כמה מהיהודים כדי  שהעולם יכיר למה הרגתי אותם".

דוגמא נוספת: מורה הציגה בפני תלמידיה תמונה ושאלה את התלמידים על זהותה של המצולמת. בתמונה כיכבה המחבלת שבצעה פיגוע טרור באוטובוס בקרית יובל בירושלים. התלמידה שידעה זכתה בשוקולד.

"לסיכום", אמר קופרווסר, "ההסתה והנצחה הן המכשול העיקרי של השלום ואין לאבו מאזן כוונה להתפשר על המסרים הקשים האלה ולכן הוא הולך למהלך חד צדדי בניסיון להביא לביטולה של המדינה היהודית. המכשול המרכזי לשלום מתחיל בהסתה מאבו מאזן עד הילדה בגן ששרה שירים נגד קיומה של מדינת ישראל”.