הצצה לחזרות להצגת הענק של "אור בהיכל"

ערוץ 7 הגיע לביקור בחזרות לפסטיבל "אור בהיכל" שכולל שתי הצגות ענק. "זה מושקע, כיף ומאוד מקצועי", מסכמים המשתתפים.

יוני קמפינסקי , כ' בכסלו תשע"ג

אור בהיכל תשע"ג
אור בהיכל תשע"ג
יוני קמפינסקי

פסטיבל 'אור בהיכל' ייערך השנה בהפקת תיאטרון תאיר והלל הפקות.
 
הפסטיבל "אור בהיכל" מחולק לשניים: הפקה מקורית ומושקעת במיוחד תחת הכותרת "מערת החכמולוגים", בהשתתפות כוכבי הילדים אסי צובל, אבישי שיטרית, אביתר לזר, ורועי אדרי.  בחלקו השני יעלה מופע מוזיקלי סוחף "היפ הופ חנוכה".

'מערת החכמולוגים' הוא מחזמר בהפקה מקורית בהשתתפות כוכבי הילדים, שחקנים ורקדנים המחזמר מעביר וממחיש את סיפורו של איתמר החכם והמוכשר שמוחרם על ידי חבריו ומחפש מקום אליו יוכל לברוח. בהדרכתו של שרת בית הספר הזקן הוא נסחף למקום קסום ומסתורי שבו מתגוררים יצורים מופלאים - "החכמולוגים". משתתפי המחזמר יצטרפו למסע מלא בהרפתקאות, דמיון ומפגשים מפתיעים.

 'היפ-פופ חנוכה' הוא מופע מוזיקאלי ססגוני, בכיכובו של הזמר רועי אדרי ובהשתתפות כל כוכבי ההצגה והרקדנים. עיבודים חדשים לשירי החג שכולם אוהבים בשילוב קטעי הומור והכול בלווי מוזיקה סוחפת בסגנון היפ-פופ, ראפ וסול.

פסטיבל 'אור בהיכל' יערך השנה בערים ירושלים, באר שבע, חיפה, יד בנימין, לוד ופתח תקווה. צפי חי, מנהלת תיאטרון תאיר אומרת כי ההפקה תהיה שונה מכל מה שהכרנו בשנים עברו, כלשונה. "במקום להשקיע בשלוש הצגות, שנינו פורמט ואת כל המשאבים השקענו בהצגה אחת מושקעת הבנויה מ-2 חלקים. ראשית, המקום גם יעזור לשמירה על הסדר – הקהל נכנס ויושב באותו הכסא ובאותו האולם במהלך כל הפסטיבל ושנית ההפקה עצמה תהיה בסדר גודל שעוד לא נראה בציבור הדתי".

כמו כן מדגישה צפי כי "האיחוד עם הלל הפקות המתמחים במגזר החרדי, מסייע להגדיל את פלח השוק. אומנם עדיין לא נגיע ליכולת פריסת הקהל הקיימת במגזר החילוני אך הדבר בהחלט יגדיל את אפשרויות ההשקעה שלנו כהפקה  בהתחשב בכך  שאנו פונים לאוכלוסיה גדולה יותר. במקום שכל אחד "יעשה לעצמו".. בכוחות עצמו, בזכות איחוד הכוחות כל המגזר "המאמין" יוכל לראשונה לקבל הפקה גדולה ומקצועית."

החזרות להצגות נערכו אתמול (שני) במתנ"ס דנוור, המתנ"ס הגדול בלוד. המתנ"ס, הגדול ביותר בעיר, מנוהל כיום על ידי הגרעין התורני בלוד והוא משמש בית לתיאטרון "תאיר". "הגרעין רואה עצמו כמוביל תרבות ערכית ואיכותית לתושבי לוד והסביבה", אומר שילה אדלר , מנכ״ל הגרעין התורני בלוד, "היכולות של תאטרון תאיר יחד עם קהילת הגרעין, מאפשרים פלטפורמה איכותית להפרחת תרבות בעיר לוד".