נכשל ניסיון הרש"פ להשתלט על קרקע באלפי מנשה

הניסיון הפלשתיני להשתלט על אדמות באלפי מנשה כשל. ביהמ"ש דחה טענות שקריות מטעם הרש"פ על זיוף מסמכי מכירת קרקע ליהודים.

שמעון כהן , כ' בכסלו תשע"ג

אלפי מנשה
אלפי מנשה
צילום: פלאש 90

בדיון שהתקיים אתמול (שני) בבית המשפט המחוזי בירושלים נדחתה תביעתם של פלשתינים נגד רוכשי קרקע בלב הישוב אלפי מנשה שכאילו זייפו את מסמכי רכישת הקרקע.

ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם עו"ד ד"ר ניסן שריפי שייצג את הרוכשים היהודים במשפט.

נזכיר כי כפי שדיווחנו לפני שבועות אחדים, כאשר הוגש כתב ההגנה לתביעה הפלשתינית, מדובר במגרש בן כ- 15 דונם, המיועד לבניית 23 יחידות דיור צמודות קרקע לתושבי אלפי מנשה. המגרש היה בבעלותו של ערבי ישראלי בשם חסין סלים עד לפני כעשרה חודשים, ואז נמכר לחברת מאור השרון יזמות בע"מ.

מאוחר יותר טענו יורשיו של הבעלים שקדם לסלים כי "החתימה המופיעה על ייפוי הכוח (לפיו נמכרה הקרקע) אינה אותנטית ואינה חתימתו". לנוכח קביעתם זו ביקשו התובעים מבית המשפט להורות על ביטולו של ייפוי הכוח הנוטריוני ולתת צו לרשם המקרקעין להימנע מרישום הקרקע "לאדם או לגוף כלשהו", כלשונם.

ביומן ערוץ 7 מספר עו"ד שריפי על המהלכים המהירים שהביאו לשכנועו של בית המשפט דבר השקר שבטענה הפלשתינית.

את תמצית התביעה מתאר שריפי ואומר כי "הם רצו לבטל עסקת מכר שבוצעה על ידי אדם שנפטר, פלשתיני תושב הכפר עזון שמכר את הקרקע לסייען שלנו בשם חוסיין סלים והוא מכר את הקרקע לחברה הישראלית 'מאור השרון'".

שריפי מזכיר בדבריו את האירוע שתואר בערוץ 7 באריכות ובו נלכד הסייען בידי כוחות הביטחון הפלשתיניים שדנו אותו למוות ולאחר מסכת עינויים קשה במשך ימים ארוכים אף הציבו אותו מול כיתת יורים. ברגע האחרון כשכבר עיניו מכוסות הגיעו למקום חיילי צה"ל במסגרת מבצע 'חומת מגן' והצילו אותו.

עו"ד שריפי משוכנע שמאחורי התביעה עומדת הרשות הפלשתינית עצמה ולא מדובר ביוזמה פרטית. "מי שעומד מאחורי המהלך הוא הרש"פ. היא דירבנה את העותרים, היא מימנה את העתירה והיא איימה על עדים", הוא אומר ומספר כי בידיו ראיות מוצקות על איומים שאיימו אנשי המוחבארת, אנשי ה"שב"כ" הפלשתיני, כלפי עדים שנדרשו שלא להעיד על כך שהמהלך המשפטי נגד החברה הקבלנית הישראלית מבוסס על זיופים ועדויות שקר.

יצוין כי הקרקע המדוברת מצויה בטבורו של הישוב אלפי מנשה ואחיזה פלשתינית בו, במידה והמהלך המשפטי הפלשתיני היה צולח, היה יכול להביא לראשונה לשליטה פלשתינית בתוככי ישוב ישראלי ביהודה ושומרון.

לעו"ד שריפי ביקורת גם על התנהלותה של ממשלת ישראל שלא פעלה להגנה על הסייען ולא מנעה את האיומים עליו. "לא יתכן שהרשות הפלשתינית תשתולל, תאיים על עדים, חלקם נושאי תעודת זהות ישראלית, על סייען ובני משפחתו שעדיין חיים שם וישראל לא תנקוף אצבע. ישראל חייבת להגן על אזרחיה ותהא אשר תהא דתם. יש מדיניות להתעלם מתופעות שכאלה". לדבריו אזלת היד השלטונית הישראלית ביו"ש הביאה אותו כעו"ד לפעול באופן אישי מול המשטרה ורשויות האכיפה.

באשר למהלך המשפטי שהתקיים אתמול, מסתבר שהיערכות מוקדמת מחקה את העתירה הפלשתינית מכל וכל בתוך דיון אחד בלבד. שריפי הציג הוכחות וראיות לזיוף הפלשתיני ובית המשפט קיבל את הדברים במלואם ודחה את העתירה. "הראינו שהמסמכים מזויפים. לדוגמא הפלשתינים טענו שהמנוח התלונן שגנבו לו תעודת זהות והציגו מסמך בערבית של תלונה של המנוח במשטרה. השופט בר-עם שאינו קורא ערבית הוציא צו עיכוב, אבל הראנו לו שהתלונה הזו במשטרה הוגשה שנתיים אחרי אירוע המכירה. הבאנו גם נוטריון קשיש בן למעלה משמונים, אדם מכובד מאוד, שהיה נוכח באירוע המכירה".

כאמור, בסופו של יום דחו השופטים את התביעה הפלשתינית ואישררו את מכירת הקרקע, ואולם להערכתו של עו"ד שריפי הפלשתינים לא יסתפקו בזאת. כבר אתמול, הוא מספר, הגיעו אנשים לבית משפחתו של הסייען שהבהירו להם שדמם בראשם ,שיגררו את גופתם ברכב בחוצות עזון כפי שראינו בעזה", כלשונו של שריפי. נראה שאנחנו רק בסיומו של פרק אחד במסכת ארוכה של אירועים.