בנט: בניה ב-E1 אינה זקוקה לאישור

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט סייר בשטח E1 ואמר כי הפתרון לבעיה הוא, "שנתניהו ידבר בקול ברור ויחזור בו מהסכמתו למדינה פלסטינית".

חזקי ברוך , כ' בכסלו תשע"ג

שטח E1 ליד מעלה אדומים
שטח E1 ליד מעלה אדומים
חזקי עזראטוען....

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט סייר היום (שלישי) בשטח E1, כדי לצפות מקרוב בשטח המדובר.

אל"מ במיל' מוטי יוגב, מרשימת הבית היהודי, העניק לבנט סקירה מקיפה על השטח המדובר. השניים עמדו בתצפית יהודאי וניתחו את תמונת המצב הדמוגרפית והגיאוגרפית באזור.

בין השאר שוחחו השניים על ירושלים רבתי ועל חיוניותו של השטח הן לירושלים והן לחיבורה של ירושלים למעלה אדומים ולים המלח, אילת ובקעת הירדן.

בשיחה הודגש כי E1 מהווה חיבור חיוני למזרח ירושלים ושעתודות קרקע אלו יכולות להביא לאלפי יחידות דיור לזוגות צעירים במטרופולין ירושלים ולחזק את הבירה ממזרח, ושבלי החיבור למעלה אדומים ממזרח, לגוש עציון מדרום ולישובי מטה בנימין מצפון, ירושלים נותרת עיר בקצה כביש ולא מהווה את המטרופולין הראוי והחיוני לבירת ישראל.

בזמן שבו מדינת ישראל לא מממשת את זכותה וחובתה לבנות בשטחים אלו, שטח E1 נתפס ע"י ערבים ובדואים בהתיישבות שאינה חוקית.

לאחר הסקירה אמר בנט:"השטח המדובר הוא חלק בלתי נפרד מירושלים. נמצא חמישים מטרים מהאוניברסיטה העברית ומחבר את ירושלים עם ים המלח. בניה בשטח הזה אינה זקוקה לאישור או לציון מיוחד והיא דבר מובן מאליו ואינה צריכה להיקשר באקט ענישה כלשהוא של ענישה".

"אנו נמצאים כעת בתוך בעיה שהפיתרון היחיד שלה הוא שראש הממשלה ידבר בקול ברור ובמסר אחיד ויחזור בו מהסכמתו למדינה פלסטינית".טוען....