תלונה בעקבות התחקיר המצמרר בכלבוטק

ארגוני בעלי החיים הגישו היום למשטרה תלונה נגד "תנובה", בעקבות ממצאי תחקיר "כלבוטק" ששודר אמש בערוץ 2.

עוזי ברוך , כ"ג בכסלו תשע"ג

רפת פרות
רפת פרות
פלאש 90

ארגוני בעלי החיים, אנונימוס ותנו לחיות לחיות, הגישו היום למשטרה תלונה נגד "תנובה", בעקבות ממצאי תחקיר "כלבוטק" ששודר אמש בערוץ 2.

בתחקיר צולמו עובדי משחטה "אדום אדום" של תנובה מתעללים בבעלי החיים. עגלים חושמלו עשרות פעמים ברציפות, בחלקים שונים של הגוף. עגלים שקרסו נגררו על הרצפה באמצעות מלגזות. גרירה אגרסיבית. טלאים נגררו על הקרקע כאשר הפועלים אוחזים אותם ברגל אחת.

טלאים הוכו באופן חוזר ונשנה בראשם ובגופם. כמו כן תועדו פועלים עומדים ודורכים על טלאים, נשכבים או רוכבים עליהם, ומשליכים אותם באוויר. עד השחיטה, נכלאים העגלים במכלאות צפופות ומזוהמות, מתבוססים בהפרשותיהם, ללא גישה למזון, גם כאשר המתנתן אורכת יותר מיממה.

"התחקיר חושף התעללות שיטתית במשחטת 'תנובה'" אומר חגי כהן מ"אנונימוס". "העובדים תועדו מכים עגלים שרגליהם שבורות ואינם מצליחים לעמוד, מחשמלים אותם בכל חלקי גופם כשהם זועקים בכאב, וגוררים אותם על הקרקע במלגזה. לצערי, לא מדובר במקרים חריגים – התמונות ממחישות כי הממונים הנחו את העובדים להשתמש באמצעים אלו, וההתעללות היא דבר שבשגרה. כל שנותר לצרכנים לעשות הוא להצביע במזלג, ולסרב לממן מכיסם התעללות".