השביתה בפלאפון: מאות עובדים מפגינים

עובדי פלאפון החלו להפגין מול מטה החברה וההנהלה בתגובה שלחה "עובדים מטעם" להפגין "נגד השביתה.

אורנית עצר , כ"ו בכסלו תשע"ג

העובדים מפגינים מול מטה החברה
העובדים מפגינים מול מטה החברה
צילום: ההסתדרות

עובדי "פלאפון" החלו הבוקר בשביתה היסטורית ראשונה בענף הסלולאר. כ- 400 עובדים החלו הבוקר בשביתה בחטיבת ההנדסה, במערכות המידע ובמטה החברה.

בועד העובדים אומרים כי יתכנו שיבושי קליטה ושיבושים והשביתה אף תורגש בצורה משמעותית יותר בימים הקרובים. ועד העובדים, בגיבוי ההסתדרות אף מתכוון להמשיך את השביתה ולהחריפה במידת הצורך.

היום, עם תחילת השביתה, נטשו מאות עובדים את מטה החברה בגבעתיים והחלו בהפגנה מול בניין המטה. במקום התייצבו "עובדים המתנגדים לשביתה" כדי לנסות ולשבור את העובדים השובתים. בוועד אומרים כי "מדובר בעובדים ששלחה ההנהלה. הם מושתלים מטעמה. זהו ניסיון של ההנהלה לתקוע טריז ביננו כפי שקורה בהתאגדויות עובדים. אבל זה לא יעזור לגיל שרון ושאול אלוביץ. העובדים נחושים ואף אחד לא יכול לפגוע בלכידות שלנו".

חבר ועד הפעולה, איתמר אביטן, אמר בציניות כי "אני מקווה עבור אלה שעבדו היום בשביל ההנהלה, שלפחות גיל שרון ושאול אלוביץ יזרקו להם איזה פירור משכר המיליונים והבונוסים השמנים שהם לוקחים לעצמם".

כזכור, העובדים מוחים על כך שההנהלה מסרבת להכיר בהתארגנות העובדים ובהסתדרות כארגון יציג למרות שיותר משליש מעובדי החברה הצטרפו להסתדרות. מדובר ביותר מ- 1700 עובדים שהצטרפו להסתדרות.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן, חזר על קריאתו לשאול אלוביץ להתערב על-מנת למנוע את המשך המשבר. "אני קורא לאלוביץ להיכנס מיד לעובי הקורה. לא ייתכן שרק העובדים ינהגו באחריות ואילו הבעלים ימלאו את פיהם מים".

מדוברות פלאפון נמסר "אנו מאמינים כי אין בכוונת עובדי פלאפון לפגוע ברשת הסלולר על אף ההסתה לכאורה של ההסתדרות, שכן למעלה מ-80% מעובדי החברה לא חתמו להסתדרות ואינם מתכוונים לשבות כלל".

עוד נמסר כי "במידה שזה המידע שנמסר על ידי ההסתדרות, הרי שזו התנהגות בריונית וחסרת אחריות האופיינית להסתדרות במאבק הזה. לא יעלה על הדעת שעובדי פלאפון ישתפו פעולה עם פגיעה ברשת הסלולר, שכן היא משרתת את מרבי גופי הביטחון והחירום במדינה וכן מיליוני לקוחות".