"דרעי מעולם לא תמך באוסלו"

יועצו לענייני התיישבות של מנהיג ש"ס אומר לערוץ 7 כי המפלגה תתמוך בהתנחלויות, "ההתנחלויות זה ארץ ישראל האמיתית".

בני טוקר , כ"ז בכסלו תשע"ג

לא כולם מחכים. דרעי
לא כולם מחכים. דרעי
פלאש 90

דני סיידא לשעבר ראש המועצה הדתית אזורית מרום גליל, וכיום יועצו לענייני התיישבות של מנהיג ש"ס, אריה דרעי, אומר לערוץ 7,  כי מפלגת ש"ס נכנסת היום לנישה חדשה, למגזר החקלאי ולהתיישבות העובדת.

"לאחר שהשר שלום שמחון פרש, היה צורך במפלגה שתייצג את המגזר החקלאי וההתיישבות. לש"ס יש את מספר הבוחרים הגדול ביותר בהתיישבות ובתנועת המושבים", מסביר סיידא.

לדבריו, "רק עכשיו הצלחנו להביא לבחירתו של שמעון גואטה איש ש"ס לראש המועצה האזורית מעלה יוסף שהייתה מעוזו של שלום שמחון. ש"ס תעסוק לא רק בשיעורי תורה וקמחא דפסחא במושבים, אלא גם במכסות ייצור והגדלת הקרקע".

סיידא מציין, כי גם במושב ספסופא ש"ס מנצחת, "זה המושב שלי, וכאן תנועת המושבים החילונית ידעה תמיד לתת את קולה לש"ס. מדובר באנשים שהגיעו לארץ דתיים ועם השנים עזבו את הדת, עכשיו הם חוזרים לכור מחצבתם. יש לנו גם נציגים בקיבוצים. עד היום שלום שמחון היה הנציג שלנו, עכשיו הנציג יהיה ח"כ יצחק ועקנין שהוא מושבניק מהגליל, אנחנו מקווים שהוא יהיה שר החקלאות".

סיידא קובע שש"ס תדאג גם להתיישבות מעבר לקו הירוק, "ההתנחלויות זה חלק מארץ ישראל, זה ארץ ישראל האמיתית גם אריה דרעי אומר את זה מאז ומעולם. ש"ס אף פעם לא תמכה באוסלו, יש לש"ס את מועצת חכמי התורה, הם מעולם לא תמכו באוסלו, אולי הייתה פה ושם הימנעות אבל לא תמיכה".