"אם אלדד ואמסלם ימשיכו להתנדנד עדיף שיפרשו"

יו"ר חוג הפרופסורים: אם הסקרים בסוף השבוע יוכיחו שעצמה לישראל ועם שלם לא עוברות את אחוז החסימה הן יצטרכו לפרוש מהמרוץ.

בני טוקר , כ"ז בכסלו תשע"ג

ד"ר גבי אביטל
ד"ר גבי אביטל
יוני קמפינסקי

יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי, ד"ר גבי אביטל, מזהיר כי הסקרים שהתפרסמו היום, לפיהם גוש הימין נחלש בעקבות היעלמותם של המפלגות עם שלם ועצמה לישראל, צריכים לגרום להן לפרוש.

"סקרים כמו שפורסמו היום אמורים לדרבן את האנשים האלה לא להתמודד, כי אם הם לא יעברו את אחוז החסימה זה יהיה נזק לגוש הימין, וכדאי שהם יתנו דין וחשבון על כך, האם שווה להם לרוץ. נצטרך להמתין לסקרי סוף השבוע של קמיל פוקס ומאגר מוחות כדי לראות את המגמות היותר מבוססות", קובע אביטל.

ד"ר אביטל מעריך כי ההתקפות של המפלגות נגד החרדים ימשכו במהלך רוב קמפיין הבחירות, "החרדים הם שק האגרוף הפופולארי במערכות בחירות. תנועות פוליטיות רבות מבססות את הקמפיין שלהן על השללת היריב, גם ליברמן, יאיר לפיד והעבודה ינסו לחזק את עצמם על ידי שנאת החרדים".

אביטל קורא לש"ס להפסיק לתקוף את ליברמן, "יש להם ציבור שלהם עם משנה די סדורה, הם לא צריכים להיכנס לקמפיין שלילי במקום זה שידגישו את ההישגים החיוביים".

אביטל מעריך כי הליכוד ישתדל שלא לתקוף את החרדים, "לדעתי לא צריך לכפות על הציבור החרדי גיוס לצבא, הם עוברים גם ככה תהליכים פנימיים ואין צורך לדחוק את הקץ. אני מתנגד לתקיפת החרדים, צריכים להתרכז במה שעשינו, ובמצע".