"הסכסוך הוא לא על הגבולות אלא על הקיום שלנו"

במרכז מורשת בגין בי-ם התקיים טקס הענקת פרס לשנת תשע"ג למועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות, לנועם גרשוני ולד"ר יהודה דוד.

חזקי ברוך , כ"ז בכסלו תשע"ג

קרב על הקיום. נתניהו
קרב על הקיום. נתניהו
צילום: מרכז מורשת בגיןטוען....

במרכז מורשת בגין התקיים הערב (שלישי) טקס הענקת פרס בגין תשע"ג. מרכז מורשת מנחם בגין מעניק מידי שנה את "פרס בגין" לאות הוקרה במעשה מיוחד למען עם ישראל ומולדתו.

הזוכים השנה הם מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות, נועם גרשוני וד"ר יהודה דוד.

מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות הוא ארגון המאגד בתוכו עשרות גרעינים של משפחות וצעירים, דתיים וחילונים אשר הקימו גרעינים קהילתיים וחברתיים באזורים מוחלשים על מנת להעצימם מבפנים.         

נועם גרשוני, טייס מסוק האפאצ'י שנפצע קשה במלחמת לבנון השנייה, זכה במדליית זהב במשחקים הפאראלימפיים, לונדון 2012.

ד"ר יהודה דוד הוא רופא ישראלי שנאבק כנגד העלילה שבה האשימו את חיילי צה"ל בהריגת הנער מוחמד א-דורה.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו אמר במהלך הטקס, "בחירות מרגשות. תודה לכם על הבחירות! המדליה של נעם נתנה גאווה לכל העם. אתה נותן דוגמא לכל הסובלים ממוגבלויות. אני רוצה להודות לגרעינים הקהילתיים. אני שומע על העבודה שלכם בכל הארץ. זו אותה אחווה וסולידריות אמיתית שלא על מנת לקבל פרס".

"אני רוצה לברך את ד"ר יהודה דוד שהחליט להילחם בשדה הקרב על האמת. עם ישראל נמצא תחת מתקפה על הצדק המוסרי שלנו ותמיד נלחם על האמת. לאורך כל היסטוריה היו השמצות נגדנו אבל לנו יש היכולת להגן על  עצמנו. גם צבאית אבל גם לדבר את האמת. אתה נלחמת למען כבודם של חיילי צהל. אתה הפרכת את אחד השקרים הגדולים. שאנחנו כביכול פוגעים בכוונה באזרחים. זוהי השיטה של האויבים שלנו, הטרור הרצחני שלהם מראה על הכוונות שלהם. מי שרוצח תינוקות פניו אינם לשלום. כוונתם האמיתית היא להשמיד את מדינת ישראל. זהו שורש הסכסוך. הסכסוך הוא לא על הגבולות אלא על הקיום שלנו", הוסיף נתניהו.

ש"י תובל מנכ"ל קרן קהילות שייצג את מועצת הקבוצות והקהילות המשימתיות אמר כי "קרן קהילות רואה חשיבות רבה בהתאגדות של 14 רשתות וארגונים התומכים בקהילות ובקבוצות משימתיות. חיבור זה של קבוצות בעלות תפיסות שונות בחברה הישראלית מהווה בשורה גדולה לעם ישראל ולמדינה. אנו מודים למרכז מורשת בגין שהכיר בחשיבות של הקהילות המשימתיות והתאגדותם ביחד".טוען....