שכונת שמעון הצדיק: הוסרו השלטים העוינים

הוסרו השלטים שתלו ערבים על בתי היהודים בשכונת שמעון הצדיק, "החוצפה אינה יודעת גבולות", אומר דובר השכונה לערוץ 7.

בני טוקר , א' בטבת תשע"ג

קבר שמעון הצדיק.
קבר שמעון הצדיק.
פלאש 90

מתפללים שהגיעו השבוע להתפלל בקבר שמעון הצדיק בירושלים, נדהמו לראות כי על בתי היהודים בשכונה נתלו שלטים שקוראים ליהודים להתפנות.

דובר השכונה, יהונתן יוסף, סיפר לערוץ 7 כי לחוצפה של הערבים אין גבול, "לבוא לשכונה, שקבור בה הכהן הגדול ולכתוב שזה שטח כבוש ושעל היהודים להתפנות זה פשע. הם כתבו בשלטים שבעקבות החלטת עצרת האו"ם שהרשות הפלשתינית היא מדינה משקיפה עלינו להתפנות - זו פשוט חוצפה".

לדבריו התושבים הסירו מיד את השלטים, "גרים כיום בשכונה 22 משפחות ובנחלת שמעון עוד משפחה אחת. הורדנו יחד את כל השלטים למרות שהיינו מעטים מול רבים".

יוסף טוען כי בשיחות פנימיות שניהל עם הערבים תושבי המקום גם הם מודים שלא לציטוט כי השכונה היא יהודית, "קבור כאן סבם של החשמונאים התנא הקדוש שמעון הצדיק שהיה מאחרוני אנשי הכנסת הגדולה וראש הסנהדרין. בסמוך אליו קבורים חברי הסנהדרין וכל העמק מלא בקברים יהודים, להגיד שבמקום הזה יש ריבונות זרה זה פשע, הם יודעים שאנחנו צודקים".

הוא מספר שבמהלך ימות החנוכה פוקדים את הקבר רבנים ומקובלים שמדליקים את נרות החנוכה, "יש כאן בין מנחה לערבית הדלקה של רבני הציון ורבנים מקובלים. החיד"א שביקר בכותל המערבי הקפיד להגיע גם לכאן והוא קבע שהמקום הזה מסוגל לתפילות ובקשות".