איו"ש: עצרות תמיכה המוניות בחמאס

בכירים ב'פתח' השתתפו בעצרות שנערכו באיו"ש לציון הקמת חמאס, ואשר נערכו תחת הכותרת של המשך המאבק המזוין לשחרור פלסטין.

דלית הלוי , א' בטבת תשע"ג

ערבים. ארכיון
ערבים. ארכיון
פלש 90

עשרות אלפי פלסטינים הגיעו היום (שישי) לעצרות לציון 25 שנים להקמת תנועת חמאס שנערכו בערים חברון, רמאללה וטולכרם, ואשר נשאו את השם: “אבן הסיג'יל היא הדרך לשחרור".

ה"סג'יל" היא האבן שהשליך אללה על אויבי המוסלמים והשם "אבן הסיג'יל" ניתן לסבב העימות האחרון בו שיגרה חמאס מאות טילים לעבר ישראל.

בשכם הגיעו כעשרת אלפים איש למסגד אל-נסר ומשם צעדו לכיוון כיכר השוהדא בטבורה של העיר. בעצרת השתתפו גם אנשי ארגון פתח, ובראשם אמין מקבול, חבר המועצה המהפכנית של פתח, חברי פרלמנט מטעם פתח וחמאס ומושל שכם ג'ברין אל-בכרי.

היה זה האירוע ההמוני הראשון שערכה תנועת חמאס בשכם מאז ההפיכה נגד הרשות הפלסטינית ב-2007 ברצועת עזה. חוסני אל-בוריני, חבר הפרלמנט מטעם חמאס, אמר בעצרת כי "רק במאבק נשיג את הניצחון והאחדות הלאומית".

אמין מקבול מבכירי ה'פתח' שיבח את שיגור הטילים ע"י חמאס לעבר ערים בישראל. “לא היינו כאן ביחד אלמלא הידיים המבורכות הללו אשר לימדו את הכיבוש לקח קשה בעזה והשיגו ניצחון מכריע".

בעצרת בחברון נאם באמצעות הטלפון ראש ממשלת חמאס איסמאעיל הניה, שברך את המשתתפים ואמר שהם בימים אלה כותבים במעשיהם את ההיסטוריה. המסר שחזר ונשנה בעצרות של חמאס הדגיש את הדבקות במאבק המזוין עד לשחרור פלסטין מהים עד הנהר.