עובדי פלאפון הפגינו: אין עם מי לדבר

עובדי פלאפון שובתים כבר שבוע. היום הם הפגינו מול הנהלת החברת ודרשו להכיר בבקשתם להתארגן בהסתדרות.

עדו בן פורת , ד' בטבת תשע"ג

עובדי פלאפון מפגינים
עובדי פלאפון מפגינים
דוברות ההסתדרות

כ- 400 עובדי פלאפון, פעילי הסתדרות מרחבי המדינה ופעילים חברתיים הפגינו היום מול הנהלת החברה בסימן "בפלאפון אין עם מי לדבר".

להפגנה אף הגיעו יו"ר ועד הבנק הבינלאומי, חנוך ליבנה, ויו"ר ועד כלל, רוני רז.

בהפגנה שהתקיימה מול בניין הנהלת החברה בגבעתיים, קראו העובדים למנכ"ל החברה, גיל שרון, להכיר בהתאגדותם בהסתדרות ולרדת לשוחח איתם. העובדים החזיקו שלטים- "בפלאפון אין עם מי לדבר", "גיל שרון- אל תתנגד לעובד המתאגד", ו-"די לחזירות".

בהסתדרות מציינים כי השביתה תתקיים מחר (שלישי) באותה המתכונת גם בחטיבת ההנדסה, מטה החברה, במוקדים הטלפוניים בבאר שבע ובירושלים והמרכז הלוגיסטי. העובדים מוחים על כך שההנהלה מסרבת להכיר בהתארגנות למרות שיותר משליש מהעובדים הצטרפו להסתדרות. כזכור, הנהגת ההסתדרות אישרה אמש לעובדי פלאפון השובתים קרן שביתה מהיום הראשון.

יו"ר האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר היום כי "זה שבוע שעובדי פלאפון שובתים וההנהלה ממשיכה להתעלם מהם. אנו מגבים ותומכים בעובדים ועומדים מאחוריהם. עובדי פלאפון לא יוותרו עד אשר יהיה להם הסכם עבודה קיבוצי".

יו"ר ועד הפעולה, ברק לוי, התייחס להמשך השביתה וציין כי העובדים שובתים במאבק על פרנסתם, "התעלמות ההנהלה מאיתנו רק הולכת ומחזקת אותנו. אנו נמשיך ונשמיע את קולנו עד אשר הנהלת פלאפון תתעורר מתרדמתה".

כזכור, לפני כשלושה חודשים הכריזה ההסתדרות על יציגות בחברת פלאפון. בעקבות סירוב ההנהלה להכיר בהתארגנות העובדים בחברה ובוועד ולנהל משא ומתן על הסכם קיבוצי, הכריזה ההסתדרות על סכסוך עבודה בפלאפון.