תפילות עשרה בטבת - בכותל הקטן

ביום ראשון, עשרה בטבת, יתקיימו תפילות לאורך היום בכותל הקטן, מנהל מדרשת קדמת ירושלים: יש להביא את הכותל הקטן לתודעה הציבורית.

אורנית עצר , ח' בטבת תשע"ג

ביום ראשון, עשרה בטבת, יתקיימו תפילות לאורך כל היום בכותל הקטן, תפילות אלו באות לאחר ימי החנוכה בו התקיימו בכותל הקטן הדלקת נרות חגיגית מדי יום.

הכותל הקטן הוא קטע חשוף באורך של כ- 25 מטרים מהחומה המערבית של הר הבית, היחיד הנראה לעין מלבד המשכו הגדול יותר והמפורסם יותר – הכותל המערבי.

מאז ומתמיד נודעה חשיבות לכותל הקטן, כיוון שמיקומו הוא בדיוק מול המקום המשוער של קודש הקודשים, ובמשך דורות רבים, כל אימת שהדבר התאפשר, באו יהודים מהארץ ומחו"ל לפקוד את המקום ולהתפלל בו.

הרחבה הצרה, מספר מטרים בלבד, היא דרך הגישה לבתים המוסלמים שנבנו על הכותל הקטן ובסביבתו. יושבי הבתים הללו אינם נמנעים מהשלכת אשפה, פסולת בנייה ושאר זוהמה במקום.

אלי ליפשיץ מנהל מדרשת קדמת ירושלים ששותפה בארגון התפילות והאירועים בכותל הקטן מסביר, "יש חשיבות גדולה להגיע ולהתפלל במקום הכותל הקטן, אנו רוצים להביא את הכותל הקטן לתודעה הציבורית, ולהראות את החשיבות העצומה של ריבונותנו, אחיזתנו ונוכחותנו במקום, וככל שיגיעו יותר מתפללים ביום ראשון ולאורך כל ימי השנה כך אנו מאמינים נצליח ליצור מציאות של תפילות קבועות ומסודרות במקום".

התפילות המרכזיות יתקיימו ביום ראשון בשעות:
8:00: תפילת שחרית
15:30: תפילת מנחה
צאת הצום: תפילת מעריב