"נביא את תלמידי ישראל לחמישיה הפותחת"

ראש הממשלה נתניהו העניק את פרס טראמפ להוראה איכותית לניקולאי שוורץ, מורה לפיזיקה ולמתמטיקה מערד, על השגיו בהוראת המקצוע.

ידידיה בן אור , י"ב בטבת תשע"ג

הענקת הפרס
הענקת הפרס
צילום: משה מילנר - לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק היום את פרס טראמפ להוראה איכותית לניקולאי שוורץ, מורה לפיזיקה ולמתמטיקה ורכז המגמה המדעית-הנדסית בתיכון אורט ערד.

באירוע השתתפו גם שר החינוך גדעון סער, מנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר ומנכ"ל קרן טראמפ אלי הורביץ. ציונים לשבח הוענקו לד"ר עביר עאבד, מורה לכימיה בתיכון הגליל בנצרת ולאייל סיני, מורה לפיזיקה בתיכון עירוני ע"ש רבין במודיעין.

ראש הממשלה נתניהו אמר בטקס, כי "השגנו הישגים מאוד חשובים במבחנים הבינלאומיים בחינוך. אמרתי שאנחנו רוצים להיות בעשירייה הפותחת במתמטיקה ובמדעים תוך עשור. במתמטיקה הגענו הרבה יותר מהר ממה שחשבנו ואנחנו נמצאים במקום השביעי".

"אני עכשיו מציב יעד שאנחנו נביא את תלמידי ישראל בארבע השנים הקרובות לחמישייה הפותחת. זה יציב אותנו בקדמת הבמה, במקום שראוי שנהיה. יש לנו אפשרויות אדירות בתחום המתמטיקה, המדעים, הבנת השפה. הדברים האלה הם ארגז הכלים שאחר כך משתרשר ומאפשר לטפל בכל שאר הנושאים שהעולם המודרני מציב בפנינו. היום אנחנו גם מתבשרים על אישורה של אוניברסיטה חדשה, שמינית במדינת ישראל. זוהי תוספת חשובה מאוד. אנחנו גם חנכנו פתיחתו של בית ספר לרפואה בצפת, מוסד חמישי, לאחר שנים רבות שלא נפתח לא זה ולא זה. הדברים האלה נותנים לנו אליטה מדעית ואקדמית שהיא נחוצה להוביל את כל המהפכה שאנחנו מדברים עליה כאן", הוסיף נתניהו.

שר החינוך גדעון סער אמר בטקס, כי "היום אנחנו מעניקים הערכה והוקרה לעובדי ההוראה בכלל ולמצטיינים בפרט. יש בשטח הצלחות רבות וראינו שיפור בכל המדדים, מעבר ליעדים המדידים. זו תוצאה של העבודה המסורה של אנשי החינוך, וכל ההצלחות האלה שאנו עדים להן יבואו לידי ביטוי ביחס חברתי שונה כלפי אנשי החינוך ויתרמו לביצור מעמד ההוראה בחברה שלנו".

הזוכה, ניקולאי שוורץ, הודה על הפרס והשבחים, "אני מתרגש לקבל את הפרס במעמד ראש הממשלה ושר החינוך, גאה לייצג את קהילת מורי הפיזיקה והמתמטיקה בישראל ושמח לתרום את תרומתי הצנועה למען ילדי ישראל. הפרס הוא עבורי זכות והוקרה, אך יחד איתם אחריות גדולה להביא את עצמי ואת תלמידי להישגים גדולים יותר".