"הערבים רגמו מכוניות - החיילים עמדו מהצד"

נחמה פישלביץ מקרית ארבע נרגמה באבנים בצומת בית אומר. לדבריה, חיילי צה"ל הביטו ולא עשו דבר. גורמים צבאיים: כוח צה"ל טיפל באירוע.

בני טוקר , י"ב בטבת תשע"ג

אבנים
אבנים
פלאש 90

נחמה פישלביץ', תושבת קרית ארבע, חזרה אתמול (שני) אחר הצהריים מעבודתה בתקוע הביתה. כשהגיעה לצומת בית אומר החלו עשרות ערבים לידות לעבר הרכב אבנים, היא הצליחה להימלט אך הרכב ניזוק קשות.

לערוץ 7 היא מספרת על החיילים שעמדו מהצד ולא עשו דבר, "הייתי ביחד עם עוד שתי טרמפיסטיות, ראינו המון ערבי שרוגם אותנו באבנים. הרכב ספג אבנים וניזוק קשה. עברתי את הצומת איכשהו בשלום, וראיתי את שני חיילים שראו את המתרחש ולא עשו דבר. פתחתי את החלון והם אמרו לי שאין להם מה לעשות".

פישלביץ' טוענת שכמותה ניזוקו עוד מכוניות רבות ורק בנס לא היו נפגעים, "כשהגענו לתחנת המשטרה להגיש תלונה, ראינו את כל המכוניות וגם אוטובוס שנפגע. לצערי החיילים לא עשו דבר. שלפחות היו חוסמים את הכביש או ירי באויר, כלום, פשוט הפקרות".

פישלביץ' מקווה שהצבא ישנה את הנהלים, "אנחנו פשוט המומים, חייבים לתת לצבא כלים כדי להתמודד במצבים כאלה. אני נוסעת שם כל יום, אבל חייבים למנוע מקרים כאלה בעתיד".

נציין כי גורמים צבאיים מסרו לערוץ 7, כי בהמשך האירוע הוזעקו למקום כוחות נוספים אשר טיפלו באירוע תוך שימוש באמצעים לפיזור הפגנות.

הגורמים הוסיפו, כי צה"ל לא יעבור לסדר היום על אירועי הפרות סדר וכי בידי חיילי צה"ל ישנם כל הכלים על מנת לטפל באירועים שכאלו.