ראשי פתח' מעודדים את הטרור החמאסי

אם מישהו קיווה שהפתח' יציג עמדה מתונה מזו של החמאס, מומלץ לו להקשיב לדברי בכירים ברש"פ ובפתח' המעודדים ומצדיעים לטרור החמאס.

שמעון כהן , י"ג בטבת תשע"ג

האזינו להם. רג'וב ועבאס
האזינו להם. רג'וב ועבאס
פלאש 90

דו"ח מיוחד של ארגון 'מבט לתקשורת הפלשתינית' מתעד התבטאויות של בכירי הפתח' והרשות הפלשתינית המעודדים ותומכים בטרור החמאס נגד ישראל.

בדו"ח מובאים ציטוטים של מנהיגים בכירים של הרשות הפלסטינית ופת"ח המברכים את החמאס, "מפארים ומצדיעים" לחמאס על ישראל, ומביעים תמיכה ב"התנגדות המזוינת".

עבאס זכי, חבר הוועד המרכזי של פת"ח, אמר לאחר המבצע בעזה: "רגשותיי לנוכח חמאס נמסו, אני מצדיע להם... שאללה יברך את הג'יהאד האסלאמי, שאללה יברך את החמאס... אני בעד הניצחון הפלסטיני בעזה, ניצחון החמאס, וניצחון הג'יהאד [האסלאמי]. עכשיו לא מעניין אותי דבר מלבד תבוסת ישראל".

שותף להתפעלותו של עבאס זכי מהתקפות חמאס על ישראל הוא חבר נוסף בוועד המרכזי של פת"ח, ג'מאל מוחיסן שאומר: "אנחנו לבטח מפארים את העמידה האיתנה של העם שלנו ברצועת עזה. אנחנו מפארים ומצדיעים לכל יד שירתה רקטה על הצד הישראלי מרצועת עזה, או כל יד שהשליכה אבן על הצד הישראלי במחוזות של הגדה המערבית".

עוד נכתב בדו"ח כי גם בעל טור קבוע בעיתון הרשמי של הרש"פ מביע סיפוק מ"התפקוד ההרואי של זרועות ההתנגדות (כלומר חמאס והג'יהאד האסלאמי) שהצליחו ליצור את טילי ההתנגדות הפלסטינית [ש]הגיעו לתל אביב, ירושלים ואילת, מה שהפתיע את המנהיגים הישראלים והביך אותם, ואשר פיתחו את התגובה הלאומית עד לכדי הגעה לפעולות פיצוץ... באוטובוס [בתל-אביב], שהביא לפציעתם של 20 איש, מה שהגביר את מבוכתה של ההנהגה הישראלית".

עוד מובאים דבריו של בכיר הרשות הפלשתינית נביל שעת' שהביע גם הוא הזדהות עם חמאס בדברי האבל שלו על ראש הזרוע הצבאית של חמאס, "הגיבור", כלשונו, אחמד אל-ג'עברי, אשר חוסל על ידי ישראל: "שאללה ירחם על הגיבור אחמד אל-ג'עברי ועל כל השהידים".

ב'מבט' מביאים גם את דבריו של בכיר פת"ח ג'יבריל רג'וב שנאמרו בעצרת שהתקיימה ברמאללה, ובה נשבע: "מי שייכנס לאזורינו ייצא על לוח עץ (כלומר, ארון מתים). האדמה הזו היא אדמתנו... מתוך נאמנות לדמך, יאסר ערפאת, לא נשיב את החרב לנדנה עד להקמת המדינה... ההתנגדות היא בחירה אסטרטגית של הפת"ח -  על כל צורותיה. אנחנו מוכנים: אם יורים - אנחנו יורים ואם מפגינים - אנחנו מפגינים. תחי פלסטין! תחי פלסטין!".

עוד מציינים בארגון ומזכירים כי לאחרונה הצהיר רג'וב כי: "אנחנו עדיין מאמינים במאבק על כל הסוגים שלו. אף אחד לא הוציא את הרובה מכלל חשבון".

חבר נוסף בוועד המרכזי של פת"ח, מחמוד אל-עאלול, חזר על האמירה לפיה תמיכה ב"התנגדות המזוינת" נגד ישראל הינה עדיין ערך עבור פת"ח והרש"פ: "אף אחד לא פסל מהאפשרויות שלו את המאבק המזוין או את ההתנגדות," הוא אמר לערוץ הטלוויזיה "אל-ווטן. בהתייחסות ל"תכנית המדינית" של פת"ח שאושרה בוועידה ה-6 של פת"ח ב-2009, אל-עאלול אמר: "פת"ח מאמינה שההתנגדות, על כל צורותיה, היא זכות לגיטימית של עמים כבושים נגד כובשיהם. אני לא חושב שיש פלסטיני שפסל את ההתנגדות או צורה כלשהיא מצורות ההתנגדות מכלל חשבון או מתכניותיו".

דוברה של אחת היחידות של גדודי אל-אקצא, הזרוע הצבאית של פת"ח, התייחס גם הוא למאבק המזוין כ"זכות לגיטימית" באומרו כי "חשוב לראות את המאבק המזוין כאסטרטגיה ולא כטקטיקה, וכן כזכות לגיטימית וכפתרון היחידי לשחרור האדמה ולמיגור הכיבוש".