"אין מי שינחה את הדוברים הממשלתיים"

במסגרת הפורום שהתכנס ביוזמת לשכת העיתונות הממשלתית, הוחלט על הקמת וועד לדוברים הממשלתיים וכן על גיבושו של קוד אתי.

ישי קרוב , י"ג בטבת תשע"ג

כנס דוברי לע"מ
כנס דוברי לע"מ
מארק ניימן, לע"מ.

פורום הדוברים הממשלתיים התכנס אמש (שלישי) לראשונה, ביוזמתה ובארגונה של לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ), במשרד ההסברה והתפוצות.

מדובר בפורום מקצועי המקיף את כלל הדוברים הממשלתיים בישראל, בהם דוברי משרדי הממשלה, רשויות המדינה גופי הביטחון והבריאות וחברות ממשלתיות. במסגרת הפורום  יועלו סוגיות מקצועיות בהן נתקלים הדוברים הממשלתיים ויוצרו קשרי עבודה בין הדוברים.

במפגשו הראשון של הפורום, בו השתתפו כ-50 דוברים, הוחלט על הקמתו ובחירתו של וועד לדוברים הממשלתיים וכן על גיבוש קוד אתי מקצועי לעבודת הדוברים.

הפורום עסק גם ביוזמת דירוג הדוברים של העיתונאים תומר אביטל ורותם סלע. כמו כן, התקיים דיון בנושא המעבר מעיתונות לדוברות ומה שביניהם, בהשתתפות ענת שיחור אהרונסון דוברת משרד התיירות, יוסי לוי לשעבר יועץ רה"מ לתקשורת וגיל ליטמן עורך בקול ישראל.

מנהל לע"מ, ניצן חן, אמר "החלטנו על הקמת הפורום, בעצה אחת עם שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין ולאחר פניות שקיבלנו מדוברים ממשלתיים בדבר הצורך בו. כיום אין מי שינחה את הדוברים הממשלתיים בהתלבטויותיהם המקצועיות, בתוכן לדוגמא, למי עליהם לתת שירות? האם לכל מי שפונה אליהם ומגדיר עצמו כעיתונאי? האם רק לעיתונאים המחזיקים בתעודת לע"מ? ועוד. פורום הדוברים הממשלתיים ייתן בידי הדוברים כלי להתמודדות עם דילמות מקצועיות מסוג זה".