"הרדיו של פעם לא יחזור"

עורך המוזיקה בקול ישראל, אברהם זיגמן, פרש השבוע לגימלאות. בתום 40 שנים הוא מספר, "הרדיו הוא בעצם שליש מחיי".

חזקי ברוך , י"ז בטבת תשע"ג

אהרון זיגמן
אהרון זיגמן
חזקי עזרא

עורך המוזיקה בקול ישראל, אברהם זיגמן, פרש לאחרונה לגימלאות, בתום 40 שנים של עבודה מוזיקלית.

בראיון לערוץ 7 מספר זיגמן על 40 שנות פעילות ועל התוכנית האחרונה, "ביום רביעי שודרה התוכנית האחרונה 'עוד חוזר הניגון' עם הרבה חברים טובים ועם המאזינים הקבועים של התוכנית".

"בתוכנית עברו מאות אומנים, כותבים ויוצרים. למעלה מ-200 דיסקים שערכתי ולמעלה מ-1,000 שעות שידור עם 4% רייטינג אבל הכי חשוב שהיו לתוכנית מאזינים איכותיים".

על היחודיות של התוכנית מספר זיגמן, "הקו של השידור היה לקחת מהארכיון דברים נדירים שנמצאים רק אצלנו ויד המאזין לא יכולה להשיג ולהעלות את זה על דיסקים שיגיע לאוזן של המאזין ברשת ג' ".

"כל התוכניות היו מיוחדות", סיפר זיגמן, "התוכנית החלה עם הלהקות הצבאיות עד הלהקות של שנות ה-70 והיחודיות שכולם היו בשידור חי. הביקוש היה אדיר וכל להקה או יוצר ביקש להשתתף בתוכנית. אין ספק שההיסטוריה המוזיקלית הישראלית מתועדת בתוכניות".

מה זה בשבילך הרדיו? "אם אתה לוקח 8 שעות עבודה כל יום אז הרדיו הוא בעצם שליש מחיי", השיב יגמן.

על ההבדל בין רדיו העבר לרדיו של העבר הסביר זיגמן "אין לי ביקורת על הרדיו של היום. הרדיו של פעם לא יחזור. אנחנו לקראת רדיו חדש ואחר".

"הרדיו שינה את פניו, המדיה שינתה את פניה. אין שום סיכוי שהרדיו ישדר כמו פעם ומי שיתעקש לשדר כמו פעם מהר מאוד ימצא את עצמו מחוץ למדיה, מי שיצעד קדימה יוכל לשרוד".

זיגמן שלא פיספס אפילו תוכנית אחת מספר כי ימשיך לכתוב ולהאזין לחבריו ברדיו, "ממשיכים לכתוב (יש כמה ספרים בדרך) ללמוד, לייצר ואין ספק שאמשיך להאזין לחברים שלי ברשת ג' ולהנות מהחיים".

צילום וידיאו: הילה זיגמן וחזקי עזרא