טיבי הוברח בקללות

סטודנטים קראו אחר הצהריים (ראשון) קריאות גנאי וקללות לעבר ח"כ אחמד טיבי בתום העימות באוניברסיטת בר אילן. וידאו.

יוני קמפינסקי , י"ז בטבת תשע"ג

עימות בבר אילן - אלדד נגד טיבי
עימות בבר אילן - אלדד נגד טיבי
יוני קמפינסקי

סטודנטים קראו אחר הצהריים (ראשון) קריאות גנאי וקללות לעבר ח"כ אחמד טיבי, במהלך עימות שהתקיים בינו לבין חבר-הכנסת אריה אלדד, באוניברסיטת בר אילן.

בתום העימות פרצה סערה סביב טיבי והוא הוברח החוצה ע"י מאבטחים מחשש כי סטודנטים יפגעו בו.

כמה מהסטודנטים צעקו לעבר טיבי תוך שהוא עוזב את המקום, "אתה רוצח ילדים, לך לעזה, לך לסוריה. שם תמצא מקום בשבילך".

אחד הסטודנטים מחה על כניסתו של טיבי לשטח האוניברסיטה ואמר כי מדובר במחבל לכל דבר, "טיבי היה יועצו של רב המחבלים ערפאת שאחראי לרצח של מאות יהודים. אין לאדם כזה מקום באוניברסיטה".

במהלך העימות שאל המנחה: האם בעיניך ערבים שרצחו ילדים פה, הם אינם מוסרים? האם הם שאהידים או טרוריסטים?

טיבי השיב: "אני מחזיר אותך למה שאמרתי על הפיגוע באיתמר מעל דוכן הכנסת. מי שעשה את זה: הגיע לילדים ויורה בהם מטווח אפס, וחושב שהוא גיבור הוא לא! את המעשה הזה אני דוחה הן על בסיס מוסרי והן על בסיס פוליטי".

ח"כ אלדד אמר, "אתם רוצים שטיבי ישקר ויגיד דברים שהוא לא מאמין בהם? הוא תומך בטרור הערבי! הפוליטיקאים לפני הבחירות מבטיחים דברים שהם לא יכולים לקיים. אני אמרתי שנאמר דברים בלי לכבס, ולצערי טיבי התחיל להגיד דברים וללבן אותם. מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית לא יכולה לסבול את טיבי. אני רוצה להיות במדינה שלי בלי שיהיה לו מקום. השאלה היא האם מישהו שתומך בטרור יכול לתמוך במדינה יהודית?".

לשאלת המנחה, האם אתה מוכן לקבל את ההכרה במדינת ישראל? השיב טיבי "אני תומך במאבקו של העם הפלסיטיני להשתחרר מהכיבוש. זאת לא זכותו של עם להיאבק בכיבוש, זוהי חובתו. אני לא מכיר בביטוי 'ארץ ישראל'. אני לא מתבייש להגיד שאתם חיים בגלל שאני 'ילדתי' אתכם".

"אין שני ערכים מנוגדים יותר כמו הערכים 'דמוקרטית ויהודית'", אמר טיב, "הערכים הם מנוגדים באופן מובהק. כאשר אתה מגדיר את עצמך דמוקרטי אתה יוצא מנוקדת הנחה שכולם שווים. כאשר אתה מגדיר את אופי המדינה כיהודית אתה אוטומטית מניח שאזרח יהודי עדיף על אזרח שהוא לא יהודי, ולכן יש כאן ניגוד".

ח"כ אלדד אמר כי בניגוד לטיבי "בעוצמה לישראל מאמינים כי בלי חובות אין זכויות. החובה לשלם מיסים היא חובה! החובה לשלם ארנונה היא חובה! אנחנו דורשים אכיפת חוק שוויונית. אנחנו לא נסכים שהם יקבלו את כל הזכויות בארץ ישראל ועל ארץ ישראל בלי למלא חובות. כדברו של איש מפאי מהעבר: "לערביי ישראל כל הזכויות בישראל ושום הזכויות על ארץ ישראל".טוען....