סטודנטיות ללביא: לא כל פקודה צריך לקיים

בפאנל בחירות במכללת אפרתה טענה עליזה לביא מיש עתיד כי "לא מסרבים פקודה וצה"ל לא יכול להיות חלק מהפוליטיקה". הסטודנטיות לא ויתרו

חזקי ברוך , י"ח בטבת תשע"ג

ד"ר עליזה לביא
ד"ר עליזה לביא
אתר 'יש עתיד'טוען....

פאנל בחירות נערך הבוקר (שני) במכללת אפרתה בירושלים עם ארבע מועמדות לכנסת ה-19: ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד ביתנו), אורית סטרוק (הבית היהודי), סתיו שפיר (העבודה) ועליזה לביא (יש עתיד).

בפאנל משתתפות הדור הבא של המחנכות של מדינת ישראל - תלמידות המכללה.

חברת הכנסת, ציפי חוטובלי, אמרה במהלך הכנס כי "השר דניאל הרשקוביץ הוא אדם נחמד, אבל בסופו של דבר הוא היה שר המדע והחלל. ככה לא משפיעים על המדינה. גם מי שסבור שאם הבית היהודי יהיה עם הרבה מנדטים הוא יקבל תיקים חשובים, צריך לזכור שמי שקובע הוא ראש הממשלה שכבר הצהיר שבכוונתו להשאיר את התיקים החשובים בליכוד".

חוטובלי הוסיפה, "אני לא מבינה מה החלום הגדול להיות כמו ש"ס - מפלגה שדואגת רק לסקטור מסוים? החזון של הציונות הדתית  הוא להשפיע על דמותה של המדינה ולא כסקטור".
 
אורית סטרוק (הבית היהודי) אמרה, "אנחנו הולכות לכנסת כדי שחייל או קצין לא יצטרכו להחליט אם לפנות ישוב או לא לפנות ואם נהיה בפוליטיקה עם כוח גדול נחסוך סוגיות כאלו".

עליזה לביא: תקפה את אורית סטרוק , "היו"ר שלך כשל, מעד וחזר בו . ואני מצפה שגם את תגידי את זה. לא מסרבים פקודה נקודה. וצה"ל לא יכול להיות חלק מהפוליטיקה".

בתגובה סטודנטיות צעקו לעברה "התורה מעל פקודות צה"ל" , "לא כל פקודה צריך לקיים".

ח"כ חוטובלי ציינה בהקשר זה כי לליכוד אין כוונה לעקור ישובים או אדם מביתו והטיחה בלביא "במצע של יש עתיד רוצים לחלק את הארץ". בתגובה אמרה לביא: "ממש...ראינו מה עשיתם בארבע השנים האחרונות".

אורית סטרוק, טענה כי נתניהו תומך בשתי מדינות ועומד למנות שוב את אהוד ברק לשר ביטחון - לאיזה ליכוד  אנחנו מצביעים?, שאלה.

ח"כ ציפי חוטובלי השיבה וטענה כי מצע הליכוד לא תומך בהקמת מדינה פלסטנית וכי נאום בר אילן היה נאום טקטי לעולם.

סטרוק הגיבה - רק היום פורסם שהליכוד הולך למנות שוב את אהוד ברק לשר הביטחון?
 
חוטובלי טענה בתגובה כי מדובר בספין ,"אני מתחייבת שהליכוד לא הולך למנות את ברק  לשר הביטחון, יש לנו מועמד בליכוד וקוראים לו בוגי יעלון. העם בחר ימין והעם יקבל ימין. אני מתחייבת שהליכוד לא הולך לעקור אפילו ישוב אחד".
 
סתיו שפיר אמרה בפאנל, "הייתי חיילת בהתנתקות וראיתי אותה מקרוב, תמכתי בתוכנית ההתנתקות והדרך והיחס היה לא הוגן".טוען....