"חולדאי ממלא פיו מים"

תושבי השכונות בדרום ת"א לא הופתעו מהאונס האכזרי שנחשף על ידי המשטרה, "כשאין תחושת ביטחון אישי רק אנחנו נעצור את המקרה הבא".

עדו בן פורת , י"ח בטבת תשע"ג

רון חולדאי
רון חולדאי
צילום: פלאש 90

תושבי דרום תל אביב לא הופתעו מהאונס האכזרי שנחשף הבוקר (שני) על ידי משטרת תל אביב.

"הצטמררתי כשנודע המקרה המזעזע, אך אני מודה שלא הופתעתי. אפשר לומר שמקרים כאלו עברו לנו בראש מידי פעם ויכולנו לצפות אותם", אמר אריאל מהמטה להצלת דרום תל אביב.

בראיון לערוץ 7 סיפר אריאל כי האירוע הבודד הזה הצטרף לשורה ארוכה של התנכלויות מצד המסתננים כלפי התושבים הוותיקים.

"אולי הזעזוע העמוק שיוצרים אירועים כמו אלו יגרמו לרשויות אכיפת החוק להתעורר, אני מקווה שהם יתעוררו לפני שיהיה מאוחר מידי", סיפר אריאל והוסיף כי תושבי דרום העיר חיים בתחושת חוסר ביטחון ומרגישים חסרי אונים מול השתלטות המסתננים על ביתם ורכושם.

תושבי דרום תל אביב מאשימים את ראש העיר רון חולדאי, "הוא ממלא פיו מים ולא זועק חמס" קבע אריאל והוסיף כי עיריית תל אביב חייבת להפנות תקציבים ולהכריז על מצב חירום בדרום העיר, "במקום זאת, חולדאי הקים אוהלים בגינת לוינסקי לרווחת המסתננים ששודדים ופוגעים במשלמי הארנונה".

מאות מקרים של פגיעה בתושבי דרום תל אביב מצד המסתננים כלל לא מתפרסמים באמצעי התקשורת, כל מקרי השוד, הביזה והפגיעה ברכוש הציבורי ואפילו מקרים אישיים כמו אונס או הטרדה מינית, "כולם עוברים מפה לאוזן, התקשורת משתפת פעולה עם עיריית תל אביב ולא עוסקת בנושא הזה", האשים אריאל.

בנוגע לבניית הגדר בגבול מצרים, שהושלמה בימים אלו, אריאל מודה כי מדובר בצעד מבורך והתושבים מרוצים, עם זאת ההפגנה שתיערך הערב בשכונת התקווה נועדה כדי לעורר את המודעות הציבורית לבעיית המסתננים בתל אביב.

השכונות נכבשו על ידי מסתננים, סיפר אריאל, "החיים הפכו לגיהנום ומדינת ישראל שותקת, המפלגות עוסקות בשטויות, ומטאטאות את איום המסתננים מתחת לשולחן, כשאין תחושת של ביטחון אישי, רק אנחנו נעצור את האונס הבא", טען אריאל והוסיף כי ההפגנה שקיימו אמש נועדה כדי לקרוא לתושבים "להגן על הסבתא שלנו, על הילדים שלנו, על הנשים והאחיות ועל השכונות שלנו".

מעיריית תל אביב נמסר לערוץ 7 כי "תופעת הגעתם של מסתננים מאפריקה לארץ במהלך השנים האחרונות היא בעיה לאומית קשה וחמורה שלצערנו נתקלת בכשלון ממשלתי, ובהיעדר מדיניות הגירה מסודרת. לאור מציאות זו, פונה ראש העירייה בשנים האחרונות פניות חוזרות ונשנות לממשלת ישראל, לקחת אחריות ולטפל בנושא, אך ללא הועיל".

בנוגע לטענות שהשמיע אריאל כלפי ראש העיר רון חולדאי, נמסר כי "עיריית תל-אביב-יפו והעומד בראשה, מודעים היטב לקשיים היום-יומיים עימם מתמודדים תושבי שכונות דרום העיר, ופועלים נמרצות על מנת להקל על מצוקתם באמצעים העומדים לרשותה, כמו כן, לאחרונה החלה העירייה לפעול להקמת מערך סיירות ביטחון ורישות האיזור במצלמות אבטחה, לטובת שמירת הסדר הציבורי וביטחונם האישי של התושבים".