"ביקורת מבית - פוגעת בישראל"

השר אדלשטיין התייחס להשלכות שעלולות לצוץ עם החלת הריבונות הישראלית ביו"ש, "צריך להזכיר לעולם שאנו פה מתוקף הזכות".

עדו בן פורת , י"ט בטבת תשע"ג

החלת הריבונות אפשרית בהחלט. השר אדלשטיין
החלת הריבונות אפשרית בהחלט. השר אדלשטיין
צילום: פלאש 90

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין (ליכוד) התייחס הערב (שלישי) להשלכות הבינלאומיות שעלולות לצוץ עם החלת הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון.

בפתח דבריו העיד השר אדלשטיין כי בשנתיים האחרונות הוא מתבטא באופן פומבי בהחלת הריבונות והוא מופתע מחוסר בתגובות כמו "משוגע, חסר קשר עם המציאות, מנותק", החוסר בתגובות מהשמאל מלמד כי ההתייחסות לנושא אי רצינית.

במידה ותחול הריבונות הישראלית ביהודה ושומרון, השר אדלשטיין משוכנע כי ביקורת מבית תעודד הודעות גינוי של העולם, "אני מזהה שלושה כיווני מתקפה אם וכאשר נחיל את הריבונות, השמאל הרדיקלי יטען שהשתגענו וחייבים לפנות את כל אזורי ההתיישבות, השמאל הפרגמטי יתקוף אותנו כי פעלנו נגד רצון העולם", אמר אדלשטיין והוסיף כי ישנו כיוון נוסף של מתקפה.

"גם מהימין יתקפו אותנו על פעולה שכזו", אדלשטיין מודה כי מדובר בתקיפה לא צפויה, "יגידו לנו בימין שבגדנו בארץ ישראל והבענו ויתור רשמי על ארץ ישראל", אמר.

עוד טען השר אדלשטיין כי צריך לשנות את המונחים בהם אנו משתמשים בשיח שלנו עם העולם, "אין לומר מתנחלים, שטחים וגדה מערבית", בשיחות של מנהיגים עם עמיתיהם בעולם יש להזכיר "שארץ ישראל שייכת לנו מתוקף הזכות, לא גירשנו אף מדינה פלסטינית שהיהת בעבר בארץ ישראל, לא הייתה כאן שום מדינה פלסטינית", אמר.

את הדברים אמר אדלשטיין בכנס תמיכה בהחלת הריבונות ביו"ש, שארגנה תנועת 'נשים בירוק'. נדיה מטר, ראשת התנועה, אמרה כי מאז מלחמת ששת הימים נמצאת ישראל ב"וואקום מדיני" בכל הנוגע לעתיד יהודה ושומרון.

"עובדה זו מעוררת את הערבים להקים מדינה בשטחים אלו, מלבה טרור וגוררת לחצים בינלאומיים על ישראל בדרישה לוויתורים מדיניים", דברי מטר.