בעקבות חסימת הכבישים: לידה באמצע השלג

נט"ן של קרית ארבע פינה על שרשראות יולדת לבית החולים, אך עקב הדרך הקשה התבצעה הלידה בדרך. ליולדת ולרך הנולד שלום.

ידידיה בן אור , כ"ח בטבת תשע"ג

מפלסים שלג בקרית ארבע
מפלסים שלג בקרית ארבע
מועצה מקומית קרית ארבע

שלג כבד ירד במשך הלילה בקרית ארבע חברון והוא ממשיך לרדת גם ברגעים אלה ממש.

השלג נערם בלמעלה מ 20 ס"מ גובה ונחסמו כל הצירים לאזור: כבישים חסומים מירושלים עד דרום הר חברון, כביש 35 נחסם וכמו כן גם כביש חוצה יהודה. הלימודים בקריה הושבתו ובמקום חמש מפלסות שעוסקות בפינוי השלג ובאפשרות הגישה.

אירוע חריג עבר על תושבי קרית ארבע חברון, כאשר במהלך הלילה התקבלה קריאה של אישה יולדת. ניידת טיפול נמרץ של מגן דוד אדום מסניף קרית ארבע, עם שרשראות המיועדת לנסיעה בשלג, נקראה למקום.

במהלך הנסיעה הפרמדיקים בניידת הבחינו כי האישה כורעת ללדת ויילדו אותה סמוך לבית עומאר. לאחר לידה מוצלחת המשיכה הניידת לנסוע לכיוון בית חולים שערי צדק בנסיעה שנמשכה כשעה וחצי. לאישה ולילד שלום.

מלאכי לוינגר, ראש מועצת קרית ארבע חברון, מציין כי "חרף מזג האוויר הקשה אנחנו מקדשים את החיים וממשיכים לסייע לכל מי שזקוק לכך. ברצוני לאחל מזל טוב לאישה היולדת ולהודות לצוות הפרמדיקים על התושייה שגילו והסיוע שהעניקו ליולדת".

לדבריו, "המועצה נערכה מבעוד מועד לקראת השלג ואנו נמצאים עם היד על הדופק בכדי להיות מוכנים לפתרון כל בעיה או תקלה שתצוץ. אני מבקש מכל תושבי המועצה להיות ערניים וזהירים ולתת יד לכל מי שזקוק לסיוע. יחד עם זאת, אני מזמין את כלל תושבי ישראל להגיע לקרית ארבע חברון וליהנות איתנו מחוויית השלג".