נתניהו: השקענו בביטחון ולא בהתנתקות

ראש הממשלה בנימין נתניהו השיב בפתח ישיבת הממשלה למתקפה מצידו של אולמרט בעקיצה המתייחסת לחלקו של זה בתכנית ההתנתקות.

חזקי ברוך , ב' בשבט תשע"ג

נתניהו באריאל
נתניהו באריאל
פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לפינוי המאחז הערבי ב-E1 "ההתקהלות הפלסטינית הוריתי לפנות אותה מיד וזה אכן בוצע אתמול בלילה, בצורה הטובה ביותר".

"השר אהרונוביץ' אני רוצה להודות לך ולמפכ"ל על הפעולה המצוינת, אני בטוח שתעשו מה שנדרש במידה ונדרש להמשך שמירה על השטח", הודה נתניהו לשר אהרונוביץ' ולמפכ"ל.

"אני מבקש לשבח את משטרת ישראל בגיבויו של צה"ל על הפעילות המהירה והנחושה לפינוי ההתקהלות הפלסטינית בשטח בין ירושלים למעלה אדומים. מיד כשעודכנתי על זאת על הצד הטוב ביותר. אנחנו לא ניתן לאף אחד לפגוע ברצף שבין ירושלים ומעלה אדומים", הוסיף נתניהו.

נתניהו התייחס גם למתקפה מצידו של אהוד אולמרט ואמר, "בסוף השבוע היה מי שביקר את הממשלה בראשותי על ההשקעות שביצענו בביטחון. ובכן, בניגוד לממשלות שהשקיעו מיליארדים בהתנתקות, אנחנו השקענו מיליארדים בהתעצמות שנועדה להבטיח את ביטחונם של אזרחי ישראל".

"השקענו ונמשיך להשקיע בכיפות הברזל שעצרו את הטילים, גדר הביטחון בדרום שעצרה את המסתננים, במערך הסייבר וביכולות התקפיות והגנתיות של צה"ל, המוסד והשב"כ", הזכיר נתניהו.

לדבריו, "היכולות הללו כבר באו לידי ביטוי בזירות שונות כולל בזמן מבצע "עמוד ענן" שנוהל באחריות ובשיקול דעת והשיג את מטרותיו. לא במקרה המצב הביטחוני במדינה הוא הטוב ביותר מזה שנים רבות וזה מול טלטלה ביטחונית אדירה סביבנו ובאזורנו. אני רוצה לשבח את השרים שעסקו בנושא ואת הממשלה שגיבתה את הפעולות החשובות להבטחת ביטחונם של אזרחי ישראל".