הרבנות: סלטי צבר מפנה לחומוסיות לא כשרות

הרב המעניק את ההכשר ל"סלטי צבר" מוחה על שיתוף חומוסיות לא כשרות במבצע של החברה. סלטי צבר: גם חומוסיות כשרות כלולות במבצע.

ישי קרוב , ג' בשבט תשע"ג

הקולקציה החדשה של צבר
הקולקציה החדשה של צבר
צילום: יח"צ

מפנים למסעדות לא כשרות

מדוע חברת 'סלטי צבר' מפנה את הלקוחות למסעדות שאינן כשרות?

לאחרונה יצאה חברת 'סלטי צבר' במבצע, בו מי שמקיש קוד אשר כתוב על אריזת סלטי החברה יזכה בשובר המקנה מנת חומוס חינם במספר 'חומוסיות' בארץ אשר רובן ככולן של ה'חומוסיות' המופיעות ברשימה, אינן עומדות תחת פיקוח כשרותי.

בשיחה עם ערוץ 7 סיפר רבה של קריית גת, הרב משה הבלין, המעניק את הכשרות לסלטי צבר, "אני רואה את המקרה בחומרה רבה".

"אנחנו נותנים להם כשרות וברגע שהם מפנים למסעדות כאלה, הצרכנים חושבים שהמסעדות כשרות", הסביר הרב הבלין וציין כי הוא שיגר לחברה מכתב, "וביקשתי שיסירו את רשימת המסעדות שאינן כשרות או שיציינו איזה מהמסעדות אינן כשרות וכמו כן שהשובר לא יהיה תקף בשבת".

"הם הבטיחו שיתקנו אך זה עדיין לא נעשה", ציין הרב הרבלין.

מנהל מחלקת אכיפת חוק ההונאה בכשרות ברבנות הראשית לישראל, הרב רפי יוחאי, אמר כי "הדבר חמור ביותר והובא לידיעת הרב המקומי שפנה לחברה שהיא חלק מחברת אסם ודרש להסיר את המכשול. הציבור רגיל שהמותג צבר הוא כשר והפנייה למקומות שאינם כשרים מהווה כישלון לצערנו החברה ממשיכה עדיין לפרסם את המבצע ואת ההפנייה למסעדות שאינן כשרות".

לדבריו, "יש כאן חוסר רגישות שאנחנו מצפים מחברה מכובדת לתקן, ואני בטוח שיש מספיק מסעדות בארץ שיכולות להשתתף במבצע בלי להטעות את הצרכנים ואנחנו מקווים שהחברה תתעשת ותדאג שהציבור לא יכשל. במסגרת הפרסום הם ציינו שתי מסעדות כשרות אך זה בטל ברוב ועצם הרעיון להפנות למ'קומות לא כשרים חמור".

מחברת סלטי צבר נמסר בתגובה לערוץ 7, כי "סלטי צבר מחוייבת לאורך כל שנות פעילותה לשיתוף פעולה מלא עם הרבנות הראשית, הרבנות המקומית ובד"צ אגודת ישראל. במסגרת השקת סדרת סלטי חומוס עם אכבר תוספת, מציעה צבר מבצע אטרקטיבי במיוחד במסגרתו כוללת כל אריזת חומוס שובר למנת חומוס בחומוסייה. שוברים אלה אינם תקפים בשבת וניתנים למימוש במגוון רחב של חומוסיות ביניהן גם חומוסיות בעלות תעודת הכשר. חשוב להדגיש כי כל מוצרי סלטי צבר הם בעלי הכשר מהודר בד"צ אגודת ישראל".

לעדכון הכשרות האחרון לחץ כאן