הרב בן דהאן נזכר ב'באבא סאלי'

הרב אלי בן דהאן, מועמד 'הבית היהודי', נולד אומנם במרוקו אך זוכר היטב את ה'באבא סאלי', מהשנים בהן ניהל את לשכת הרב אליהו זצ"ל.

עדו בן פורת , ד' בשבט תשע"ג

הרב אלי בן דהן
הרב אלי בן דהן
צילום: פלאש 90

הרב אלי בן דהאן, מועמד 'הבית היהוד' לכנסת, נולד אומנם במרוקו אך זוכר היטב את ר' ישראל אבוחצירא, ה'באבא סאלי', מהשנים בהן ניהל את לשכתו של הרב אליהו זצ"ל.

"ה'באבא סאלי' היה מגדולי רבני מרוקו שבצפון אפריקה ונחשב לצדיק גדול שתפילותיו היו נענות, מכאן השם 'סאלי'," סיפר הרב בן דהאן. הרב ישתתף הערב (שלישי) בהילולה שתיערך בבית הכנסת 'נר התמיד' באשקלון.

הרב בן דהאן סיפר כי בעת שניהל לשכת הרב מרדכי אליהו זצ"ל, הגיע יחד עם הרב לבית החולים, טרם פטירת ה'באבא סאלי', ולאחר מכן גם ללוותו בדרכו האחרונה יחד עם עוד אלפי משתתפים, "שני האירועים זכורים לי כעוצמתיים מאד", סיפר.

בימי חייו, אנשים רבים הגיעו לבקש את ברכתו ותפילתו למילוי כל צרכיהם, סיפר הרב בן דהאן והוסיף כי "גם לאחר מותו, קברו הפך ל'אבן שואבת' עבור ציבור גדול שבא להתפלל במקום. אנשים רבים מעידים שחוו את השפעת תפילותיו וברכותיו".

"ה'באבא סאלי' הוא גדול דור שחי בדורינו, ציבור גדול הגיע אליו לבקש את ברכתו וחש את השפעת תפילותיו. עלינו ללמוד מכך ש'לא בשמים היא', על כל אחת ואחד מאיתנו להשתדל כפי יכולתו בקיום תורה, מצוות וקדושה", הוסיף הרב בן דהאן.