רובינשטיין: להסיר שלט הליכוד מעל הכניסה לי-ם

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית הוציא צו מניעה האוסר על הליכוד להמשיך לפרסם את השלט שנתלה על הבניין בו שוכנים משרדי מס הכנסה בי-ם.

שלמה פיוטרקובסקי , ד' בשבט תשע"ג

שלט המריבה. הליכוד ביתנו
שלט המריבה. הליכוד ביתנו
צילום: פלאש 90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית הוציא צו מניעה האוסר על להמשיך לפרסם פרסום תעמולה של רשימת הליכוד – ישראל ביתנו על דופן בנין משרדים גבוה בכניסה לירושלים.

הצו הוצא נגד רשימת הליכוד מטעמה פורסם השלט, חברת מגדל דניאל מלון דירות בע"מ לה שייך הבניין וחב' ברעם פרסום מקורי בע"מ שתלתה את השלט.

הצו ניתן עקב פנייתה של גב' ליאת אריאלי ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית בטענה כי על בנין ממשלתי בירושלים מתנוסס שלט פרסום גדול של רשימת הליכוד – ישראל ביתנו הכוללת תמונות של ראשי הרשימה, ראש הממשלה בנימין נתניהו וחבר הכנסת אביגדור ליברמן.

בפנייתה, מציינת גב' ליאת אריאלי כי הבניין הוא משרד מס הכנסה ומיסוי מקרקעין של האוצר, בבעלות מדינת ישראל, ופרסום מסוג זה נוגד את הוראות סעיף 2/א לחוק הבחירות דרכי תעמולה, האוסרת שימוש בנכסי ציבור לצורך תעמולת בחירות.

נציין כי בהחלטה דחה השופט רובינשטיין את הטענה, לפיה מאחר שהבניין איננו שייך למדינה לא חל עליו סעיף החוק המדובר, וקבע כי השאלה העומדת היא האם המדינה עושה שימוש בחלק משמעותי מהבניין או שמא רק בחלק קטן ממנו.

במקרה זה קבע רובינשטיין כי מדובר בבניין שרובו מושכר למדינה וכיתובים בולטים על הימצאותם של משרדי ממשלה בתוכו מופיעים על קירותיו החיצוניים, ועל כן הוא נחשב ל"נכסי ציבור" עליהם אסור לבצע תעמולת בחירות. רשימת הליכוד והחברה המחזיקה בבניין חויבו כל אחת לשלם לגב' אריאלי סך של 750 ש"ח.