המפגינים דרשו: לאשר את רכישת הבתים

מאות תושבים ופעילים מכל רחבי הארץ צעדו בקרית ארבע-חברון ומחו על המדיניות המשפטית ההופכת רכישות בתים מערבים לבלתי אפשריות.

שלמה פיוטרקובסקי , ד' בשבט תשע"ג

הצעדה. היום
הצעדה. היום
צילום: שלמה לוינגר

מאות תושבים ופעילים מכל רחבי הארץ צעדו היום (שלישי) בקרית ארבע-חברון בקריאה לממשלת ישראל לאפשר את מימוש זכות הקנין של יהודים בעיר האבות.

הצועדים הרבים קראו לממשלת ישראל להוביל מהלך ממלכתי של גאולת הבתים בחברון והתרת כניסת יהודים לבתים שנרכשו כחוק.

נציין כי בשנים האחרונות ניקנו מס' בתים ברחבי העיר ופעם אחר פעם היהודים מגורשים מהבתים אותם קנו בכסף מלא, ונדרשים להוכיח את זכאותם ובעלותם על הבתים, בערכאות משפטיות הנוקטות סחבת מכוונת בכל הקשור לאישור עיסקאות אלו.

בעצרת בסיום הצעדה, נשא דברים רב העיר הרב דוב ליאור שקרא לממשלה לאפשר ליהודים לחזור לבתים והזכיר את תהליך גאולתה של חברון מאז שחרורה לפני כ-44 שנים.

בהמשך נשא דברים ראש מועצת קרית ארבע חברון אשר שב ודרש מממשלת ישראל לאשר את דו"ח השופט לוי ואת העיקרון המרכזי שבו המאפשר ליהודי לרכוש בית בכל מקום בארץ ישראל.

בסיום העצרת, ציטט המנחה את דבריו של  מנחם אוסישקין ראש הקק"ל שקנה בזמנו אלפי דונמים של ערבים בכל הארץ. וכך כתב בספר העשור לקק"ל: "האדמה אכן יקרה אך הזמן יקר עוד יותר. אם הברירה היא לקנות היום ביוקר או מחר בזול, אחליט היום. יש שיגידו שאוסישקין ורופין הם סוחרים גרועים, אך אם לא היינו קונים, לעולם הייתם רואים בנו פושעים".טוען....