בחירות תשע"ג - התוצאות הסופיות

בועדת הבחירות המרכזית הסתיימה ספירת הקולות. מפלגת הבית היהודי תקבל 12 מנדטים ואילו רע"מ-תע"ל תרד ל-4.

שלמה פיוטרקובסקי , י"ג בשבט תשע"ג

הספירה הסתיימה. השופט רובינשטיין
הספירה הסתיימה. השופט רובינשטיין
פלאש 90

בועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-19 הסתיימה ספירת הקולות במעטפות הכפולות, וכעת מטפלים בוועדה בפרוצדורה הנדרשת לצורך הכרזה רשמית על תוצאות הבחירות.

חישוב מפת המנדטים על פי תוצאות האמת מעלה, כי רשימת הליכוד-ישראל ביתנו תקבל כצפוי 31 מנדטים, רשימת "יש עתיד" תקבל 19 מנדטים, רשימת העבודה תקבל 15 מנדטים, רשימת "הבית היהודי" תקבל 12 מנדטים.

רשימת ש"ס תקבל 11 מנדטים, רשימת יהדות התורה תקבל 7 מנדטים, רשימת "התנועה" תקבל 6 מנדטים, רשימת מרצ תקבל 6 מנדטים, רשימת רע"מ-תע"ל תקבל 4 מנדטים, רשימת חד"ש תקבל 4 מנדטים, רשימת בל"ד תקבל 3 מנדטים ורשימת קדימה תקבל 2 מנדטים.

נציין כי שינוי מפת המנדטים אשר נבעה מקולות החיילים, לפיה לרשימת הבית היהודי יתווסף המנדט ה-12 אשר יגרע מרשימת רע"מ-תע"ל, מחזיר את הרוב שנרשם בכנסת לגוש ימין-חרדים על פני גוש שמאל-מרכז.

המודד לצורך קבלת מנדט עמד בכנסת ה-19 על כ-,29,250 קולות. כתוצאה מהסכמי עודפים זכתה רשימת יהדות התורה במנדט אחד, רשימת חד"ש זכתה במנדט וכך גם רשימת מרצ.

חלוקת העודפים הכוללת, על פי "חוק באדר עופר" העניקה מנדט נוסף לרשימת הליכוד-ביתנו, מנדט נוסף לרשימת הבית היהודי ומנדט שלישי שהצטרף למנדט עודפים פנימי והתחלק בין רשימות העבודה ו"יש עתיד".

אחוז החסימה עמד בבחירות על 2 אחוזים שהם 75,560 קולות. המפלגה הקטנה ביותר שעברה את אחוז החסימה היא "קדימה", אשר עברה את מספר הקולות הנחוץ בכ-3,500 קולות בלבד. המפלגה שקיבלה את מספר הקולות הגבוה ביותר מבין המפלגות שלא עברו את אחוז החסימה היא "עוצמה לישראל", לה חסרו כמעט 9,000 קולות על מנת לעבור את אחוז החסימה.

סך כל הקולות של המפלגות שלא עברו את אחוז החסימה עומד על כ- 268,200 קולות, סך קולות השווה בערכו לכ-9 מנדטים בכנסת ה-19.טוען....