"הקריקטורה הזכירה לנו עיתונות אפלה"

יו"ר הכנסת ריבלין שיגר מכתב למקבילו הבריטי, בו מחה באופן חריף על הקריקטורה בה נראה נתניהו בונה חומה על גופות ילדים פלסטינים.

חזקי ברוך , י"ז בשבט תשע"ג

ראובן ריבלין
ראובן ריבלין
צילום: פלאש 90

יו"ר הכנסת שיגר בצהרים (ב') מכתב למקבילו, יו''ר הפרלמנט הבריטי, ג'ון ברקוו (JOHN BERCOW) על רקע פרסום הקריקטורה בעיתון הלונדוני סנדיי-טיימס אמש.

בקריקטורה, המזכירה קריקטורות אנטישמיות, נראה ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו כמי שבונה חומה על גופותיהם ודמם של נשים וילדים פלסטינים.

במכתבו כותב ריבלין, "עבור העם בישראל, מדובר בקריקטורה אשר הזכירה עיתונות אפלה, באחת התקופות האפלות בימיה של האנושות. בישראל מאוכזבים מכך, שפרסומים מעין אלו יכולים להתפרסם בבריטניה של היום, ושמא הדבר מעיד על זרמים חולניים תת קרקעיים".

ריבלין הוסיף, כי "כדמוקרט, אני תומך בביקורת פוליטית, אך בפרסום הקריקטורה אמש בלונדון, נחצו גבולות חופש הביטוי כאשר דעות קדומות זלגו והשפיעו עמוקות על ביקורת עניינית".

"אילו הייתה מתפרסמת בישראל קריקטורה המציגה את בריטניה באור מפלצתי, ופוגעת ברגשות העם הבריטי באופן כה שפל ונפסד – לא היית מהסס למחות באוזניי, ובצדק, על חציית הגבולות הלגיטימיים של חופש הביטוי", ציין ריבלין.