הקפאת בנייה מדינית בשכונות מזרח ירושלים

מנהל לשכת השר ישי מודה: הבנייה היהודית בשכונת שמעון הצדיק אינה מובאת לדיון משיקולים מדיניים.

שמעון כהן , י"ט בשבט תשע"ג

הקפאה שקטה
הקפאה שקטה
המסמך שנשלח

כבר לא מדובר בשמועות, הדלפות, או הערכות בלבד אלא במסמך רשמי של גורם בכיר המודה ששיקולים מדיניים מונעים בנייה יהודית בשכונת שמעון הצדיק שבירושלים.

במכתב ששלח בימים האחרונים כותב יניב בניטה, מנהל לשכת סגן ראש הממשלה ושר הפנים, כי הבנייה בשכונה זו לא תבוצע בשל מה שמוגדר כמניעה מדינית.

נזכיר כי מזה זמן רב עמלים אנשי השכונה במאמצים להביא להפשרת בנייה יהודית בשכונה ועורכים השוואה לאישורים שניתנו לבניית מבנים ערביים במתחם מקביל לזה היהודי שאינו מקודם בוועדות העירייה השונות. אריה קינג, איש ירושלים, טען זה מכבר כי גורם כלשהו בלשכת ראש הממשלה מונע את עלאת הבקשה לבנייה יהודית בשכונה לדיון משיקולים מדיניים. כעת הוא מקבל אישור על כך במכתבו של בניטה.

במכתבו כותב בניטה כי הבקשה בנושא הבנייה במקום התקבלה ואולם "לצערנו ישנה מניעה מסיבות מדיניות לדון בתכנית זו, לכשיתקבלו האישורים הרלוונטיים לתכניות אלו יועלו לדיון בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה".

קינג, שעד לא מכבר התמודד על מקום ברשימת 'עוצמה לישראל' שלא עברה את אחוז החסימה, תוהה בקול רם אם פרסום המסמך יוביל את הפלג הימני בליכוד לפעול לשינוי הגזירה, ואם ידעו גורמים כדוגמת 'הבית היהודי' לשלב בדיונים הקואליציוניים את הדרישה להפשרת בנייה יהודית בשכונה המוקפאת מזה זמן רב.