גרמניה: הרב עמאר נגד ארגון הרבנים החדש

הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר, שיגר מכתב חריף בו הוא קובל על הקמת ארגון רבנים חדש בגרמניה, שעלול ליצור פילוג ופירוד.

חיים לב , כ"ג בשבט תשע"ג

מתרחקים. הרב עמאר
מתרחקים. הרב עמאר
פלאש 90

הרב הראשי לישראל, הרב שלמה עמאר, שיגר בסוף השבוע האחרון מכתב חריף שבו הוא קובל על הקמתו של ארגון רבנים חדש שלדבריו עלול ליצור פילוג ופירוד ביהדות גרמניה.

"הצטערתי מאד לשמוע על הקמתו של ארגון רבנים חדש בגרמניה", כותב הרב עמאר במכתבו. "למעלה משמונה שנים פועלת הרבנות הראשית בישראל בתיאום מלא עם ועידת הרבנים האורתודוכסים הפועלת בקהילות שהינן תחת איגוד הקהילות הרשמי אצנטראלראט, מייצגת בכבוד ופועלת בהתמדה למען חיזוק היהדות בתוככי גרמניה....איננו רואים שום תועלת אמיתית בהקמת ארגון רבנים חדש".

"אני פונה אליכם רבני גרמניה היקרים בקריאת חיבה ואחווה אנא מכם ראו לחפש ולמצוא את המאחד והמחבר לשם שמיים ולא ח"ו את המפלג והמפריד. ראוי לכבודה של תורה כי יאוחדו הכוחות האורתודוכסיים בגרמניה ויפעלו שכם אחד נוכח כל האתגרים והמשימות הנכבדות העומדות בפניכם, ואיני רואה כל מניעה ומכשול שימנע זאת מכם", הוסיף הרב.

גורמים המעורים בנושא טוענים כי הארגון החדש מזוהה עם חסידות חב"ד המעוניינת להקים ארגון בפני עצמו ומבלי שייאלצו להיות כפופים תחת ארגון ORD. על פי האתר החרדי GDN, מי שעומד מאחורי הקמת הארגון החדש הוא הרב יהודה טייכטל המשמש כשליח חב”ד ורב העיר ברלין וככתובת לכל שלוחי חב”ד במדינה.