לומדים מהי הכרת הטוב

ערב בסימן "הכרת הטוב" התקיים בישיבת נווה הרצוג בניר גלים. השחקן גולן אזולאי הציג את פועלו של הרב צבי יהודה קוק זצ"ל.

ישי קרוב , כ"ד בשבט תשע"ג

גולן אזולאי
גולן אזולאי
יח"צ

ערב בסימן "הכרת הטוב" התקיים אמש (ראשון) בישיבת בנ"ע נווה הרצוג בניר גלים.

מטרת הערב היתה לחזק את הקשר בין האבות לילדיהם ובין ההורים לישיבה.

בתחילת הערב התכנסו האבות ובניהם בבית המדרש של הישיבה, על מנת לשמוע את דברי הפתיחה של ראש הישיבה הרב מאיר אדרי.

דבריו של ראש הישיבה כללו שיעור בעניין "הכרת הטוב" של הילדים כלפי הוריהם. השיעור כלל מקורות מתוך התורה ומתוך חז"ל, וכמו כן סיפורים אישיים של ראש הישיבה על חשיבות מידת הכרת הטוב בישיבה והכרת הטוב של התלמידים בישיבה להוריהם.

לאחר דברי הפתיחה, התבקשו ההורים ללמוד עם בניהם דפי מקורות שחולקו להם מבעוד מועד, בדבר חשיבותה של מידת הכרת הטוב בחיי האדם המאמין.

לאחר לימוד משותף של ההורים וילדיהם התבקשו ההורים לרדת לחדר האוכל, כדי לראות שם הצגה על פועלו וחייו של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל. ההצגה נעשתה ע"י השחקן גולן אזולאי שהחליף בכל מספר דקות דמות אחרת ושונה מקודמתה, דמות שנפגשה והייתה בקרבתו של הרב צבי יהודה זצ"ל, ושדרכה היה ניתן להאיר את דמותו של הרב.

ההצגה תיארה את מסירותו הבלתי נלאית של הרב קוק זצ"ל למען עם-ישראל. כמו כן, לוותה ההצגה בשירתו של גולן, שירה שכל הקהל היו שותפים לה.

"בסיום הערב כאשר שאלתי את אחד מתלמידיי על הערב והאם הוא חש שסימנו עוד יום בלוח הלימוד", ציין מנהל הישיבה הרב שמעון אילוז, "הוא הגיב שזוהי אחת מהפעמים הבודדות שבו השיחה עם אביו הייתה יותר ממילים בודדות וכי קיים בינו  ולבין אביו קשר חזק יותר משחשב".

"לדעתי, אף אם תלמיד אחד תפס זאת אז כל המאמץ היה שווה את ההשקעה של הישיבה. חשיבות הערב הייתה לדעתי בהערכה שרכשו התלמידים לאבותיהם, והעובדה שלימוד הדף סייע להם לחיזוק הקשר כשעצם הלימוד בחברותא גורם לקבלת דעת האחר  והערכתו".