"עולם התורה נפגע - ההתנתקות קרתה"

השר אלי ישי, מראשי ש"ס, קושר בין החלטת המפד"ל להיכנס לממשלת שרון ללא החרדים ובין התרחשותה של תכנית ההתנתקות מאוחר יותר.

חזקי ברוך , כ"ה בשבט תשע"ג

אלי ישי נכנס למו"מ הקואליציוני
אלי ישי נכנס למו"מ הקואליציוני
יוני קמפינסקי

שר הפנים, אלי ישי, השיב בראיון לרדיו קול חי למתקפות מצד הבית היהודי על הסיעות החרדיות ותקף את האפשרות שהבית היהודי תיכנס לממשלה ללא החרדים.

השר ישי טען, כי החלטתה של המפד"ל להיכנס לממשלת שרון השנייה ללא החרדים היא זו שהביאה להתרחשותה של תכנית ההתנתקות, "עולם התורה נפגע - ההתנתקות קרתה".

נזכיר כי אתמול תקפו גורמים בכירים בבית היהודי את ש"ס, "ש"ס חושבים שהזיכרון שלנו קצר. מה זה קצר, שהם יצעקו קרע בעם ואנחנו נתבלבל ונשכח מה קרה פה כל השנים האחרונות ועד לפני שבועיים. פתאום הם נזכרים שהבית היהודי הם "דתיים כמוהם" כאשר לאורך הבחירות הם כינו את הבית היהודי "גוים".

אותם גורמים מציינים, כי לפני הבחירות הבית היהודי פנה לש"ס כדי להיות מתואמים ברמה הקואליציונית ואילו בש"ס אפילו לא רצו להיפגש. "אז הם לא דאגו ל"קרע בעם". אז הם היו בטוחים שהם עתידים להיות בקואליציה. כשאנחנו התרענו מקואליציית שמאל ש"ס שתקו. כשאנחנו התרענו מפני מדינה פלסטינית בקואליציה עם ציפי לבני ש"ס לא צייצו. כשתקפו את הרבנים של הבית היהודי, כשתקפו את חברי הכנסת שלהם ש"ס לא נקפו אצבע. הציגו את הבית היהודי בבחירות כחשוכים, קיצוניים, הזויים - וש"ס לא אמרה מילה. גם כשחיברו אותנו עם יגאל עמיר ש"ס לא חששה מ"קרע בעם". כנראה שקרע בעם זה קרע בין הכיסא בממשלה לבין ש"ס. זהו הקרע היחיד אליו הם מתכוונים".