"עסקנים מוכרים את זכר בננו יוסף"

במשפחת לבנת מזועזעים מהדיווח על קשר בין עסקנים מאנשי ברסלב ואנשי הרש"פ לתיאום ביקורים בקבר יוסף.

אורלי הררי , כ"ו בשבט תשע"ג

האב השכול, נועם לבנת, בכניסה לקבר יוסף
האב השכול, נועם לבנת, בכניסה לקבר יוסף
מועצת שומרון

זעם רב במשפחת לבנת, משפחתו של בניוסף לבנת הי"ד, חסיד ברסלב מקהילת "שובו בנים" שנרצח בקבר יוסף על ידי שוטרים פלסטינים לפני כשנה וחצי . זאת בעקבות הפרסומים הבוקר לפיהם נפגשו עסקנים חסידי ברסלב הקשורים ב"שובו בנים" וביניהם חיים ריכר ובני מחלב, עם גורמים ברשות הפלשתינית וביקשו מהם לארגן כניסות לקבר יוסף בחסות שוטרי המשטרה הפלשתינית, זאת כחלק ממאבקי שליטה של אותם עסקנים.

רבקה ונועם לבנת, הוריו של בן יוסף לבנת הי"ד, הגיבו בחריפות ובסערת רגשות לביקור: "זה נורא! האחים מכרו את יוסף תמורת כסף, ועכשיו מוכרים את זכרו של בן יוסף. בננו מסר את נפשו על קבר יוסף, ועכשיו באים עסקנים ומחבקים את שולחי הרוצחים. עצוב לנו."

מהמועצה האזורית שומרון, המארגנת את הכניסות המתואמות עם צה"ל במסגרתן נכנסים אלפי מתפללים למקום מידי חודש בחודשו, נמסר בתגובה כי מדובר בגימיק תקשורתי חסר כל משמעות: "הדבר היחיד שהמחבלים במדים המכונים 'משטרה פלסטינית' רגילים לעשות בקבר יוסף הוא לחלל שוב ושוב את המקום הקדוש. מביך שפחות משנתיים לאחר הירצחו של בן יוסף לבנת בקבר יוסף בידי מחבלי המשטרה הפלסטינית, נעזרים גורמים כלשהם באותם רוצחים על מנת לייצר גימיקים עיתונאיים ריקים מתוכן. הכניסות המאורגנות באבטחת צה"ל, אליהן נכנסים אלפי מתפללים מכל החוגים והזרמים, ימשיכו להתנהל כסדרן מידי חודש בחודשו".

במועצה האזורית שומרון הדגישו כי מוקד הרישום פתוח לציבור הרחב וגם לציבור החרדי, וניתן להרשם ולהגיע להתפלל בצורה מסודרת באוטובוסים ממוגנים ומסובסדים. מספר הטלפון: במוקד 1-800-800-019.

בצה"ל אמרו אתמול לעיתון "מעריב" בתגובה כי כל תיאום מול הרשות הפלשתינית אינו תקף, עקב צו אלוף האוסר על כניסת ישראלים למקום ללא תיאום. לדברי גורמים בצה"ל, כניסה כזאת מסוכנת מאוד, ולא ניתן לסמוך על הסיכום שהושג. "מי שעושה את זה מסכן את חייו ואת חיילי צה"ל", טען גורם באוגדת איו"ש, וגורם צבאי נוסף ציין כי "מדי חודש יש לפחות כניסה אחת לקבר יוסף באישור ובתיאום של כוחות צה"ל, בהתאם להערכת מצב בטחונית".