חריש: עתירה נגד פסילת העמותות החרדיות

המאבק על חריש נמשך: העמותות החרדיות שהצעותיהן נפסלו הגישו בסוף השבוע האחרון עתירה מינהלית נגד ההחלטה על פסילתן.

חיים לב , כ"ט בשבט תשע"ג

חריש
חריש
צילום: פלאש 90

המאבק על חריש נמשך: העמותות החרדיות שהצעותיהן נפסלו הגישו בסוף השבוע האחרון עתירה מינהלית לבית המשפט לעניינים מנהליים בחיפה נגד ההחלטה על פסילתן. העתירה הוגשה באמצעות משרד עו"ד צבי אגמון ושות'.

העתירה הוגשה נגד משרד השיכון, מנהל מקרקעי ישראל, ועדת המכרזים של המינהל והזוכים שזכו מכוח החלטת ועדת המכרזים לאחר שהצעותיהן של העמותות החרדיות נפסלו.

בעתירה טוענות העמותות כי התנהלותן היתה ללא דופי וכי החלטת ועדת המכרזים התקבלה ממניעים זרים. עוד טענו כי עמותות נוספות שהתנהלותן היתה דומה לא נפסלו על ידי הוועדה.

במקביל הגישו העותרים בקשה למתן צו ביניים שתכליתו להקפיא את ההליך כולו עד לקבלת החלטה בעתירה. הבקשה צפויה לידון בבית המשפט ב-20 לפברואר.

כזכור, לפני כחודש ומחצה הודיעה ועדת המכרזים של מינהל מקרקעי ישראל כי החליטה לפסול 12 הצעות שהגישו העמותות החרדיות. מדובר ב-13 עמותות חרדיות שהתאגדו ביוזמת עסקנים בציבור החרדי תחת הגוף שענה לשם "ועד הדיור החרדי המאוחד".

חודשיים קודם לכן העמותה החילונית בחריש הנקראת "עמותת חריש הירוקה" שהצליחה לאגד תחתיה 650 משפחות פנתה לועדת המכרזים של מנהל מקרקעי ישראל במחוז חיפה בתביעה לפסול לאלתר את הצעות 13 עמותות חרדיות במכרזי הקרקע בחריש מאחר ולטענתה הן נהגו "כקרטל".

לדבריה, העובדה שהעמותות החרדיות מאוגדות תחת עמותת-על אחת העונה לשם "ועד הדיור החרדי המאוחד", הופכת אותן לגוף אחד שלמעשה הגיש במכרז הצעות בשמן של 13 עמותות שונות – דבר המהווה, לכאורה, עבירה על חוקי המכרזים וההגבלים ואף על הוראות המכרז בחריש.