"פולארד הוא מעבר לפוליטיקה"

המושל מייק האקבי, מי שהוזכר בעבר כמועמד אפשרי מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, מתנגד להקפאה ומשיא עצות לאובמה.

חזקי ברוך , א' באדר תשע"ג

מתנגד להקפאה. האקבי
מתנגד להקפאה. האקבי
חזקי עזרא

האקבי: פולארד הוא מעבר לפוליטיקה

המושל מייק האקבי, מי שהוזכר בעבר כמועמד אפשרי מטעם המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ארה"ב, קיים הבוקר (שני) מסיבת עיתונאים במלון מצודת דוד בירושלים.

"כשאני מסתכל על המפות בישראל אני רואה את השטחים של הפלסטינים אבל שאני מסתכל על המפות של הפלסטינים אני לא רואה את ישראל. אולי זה כל הסיפור", ציין האקבי.

האקבי הגיע לארץ כמידי שנה בשנה עם קבוצה של נוצרים אוהבי ישראל, והוא נחשב לאחד מאוהדי ישראל המרכזיים בארה"ב המעורה בנושאים שעל סדר היום בארץ.

האקבי מתייחס לביקורו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, שאמור להגיע בעוד כחודש וחצי לישראל, "אם אובמה היה מבקש ממני לייעץ לו הייתי אומר לו שעליו להגיד לאזרחי ישראל בקול צלול וברור שארה"ב  צריכה לעשות כל מאמץ כדי למנוע אירן גרעינית".

"ביבי הוא הפוליטיקאי הכי פופולרי בארה"ב", אומר האקבי ומתייחס למצב היחסים בין ישראל לארה"ב, "הבעיה היא לא מהצד של מה ארה"ב חושבת על ישראל אלא איך לשפר את היחסים עם הבית הלבן. הקהל אמריקאי אוהב את ישראל".

האקבי מתנגד להקפאת הבנייה ביהודה ושומרון ומדגיש בשיחה עם הכתבים, "לקהל האמריקאי לא חשוב אם יש ישראלי ביהודה ושומרון שבונה מרפסת או חדר בבית שלו, חשוב לו אם האירניים מייצרים נשק גרעיני".

האקבי מתייחס לנושא שחרורו של יונתן פולארד מהכלא אמריקאי, "פולארד הוא מעבר לפוליטיקה. יונתן פולארד ישב כבר מספיק זמן בכלא ויותר מאנשים שהפשעים שלהם היו יותר חמורים. זה מקרה ישן ויש בכך מסר מאוד חזק אם אובמה ישחרר את פולארד,  זה יעזור לו גם בארה"ב".

(הראיון המלא עם האקבי יפורסם מאוחר יותר)