שמיר: נאום בר אילן לא קיבל הכרה בליכוד

יאיר שמיר עונה לנתניהו בוועידת הנשיאים בירושלים: נאום בר אילן של נתניהו מעולם לא קיבל הכרה במפלגתו וגם לא את אישור הממשלה.

חזקי ברוך , ב' באדר תשע"ג

"השומרון חשוב למדינת ישראל", יאיר שמיר
"השומרון חשוב למדינת ישראל", יאיר שמיר
צילום: פלאש 90

יאיר שמיר, הממוקם במקום ה- 4 ברשימת סיעת הליכוד ביתנו, נשא הבוקר דברים בוועידת הנשיאים ה- 39 במלון ענבל בירושלים.

שמיר הגיב לדברים שנשא אמש ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידה עצמה במלון ענבל בירושלים, "השקפותיי שונות מנתניהו. איני מאמין ברעיון שתי המדינות לשני עמים. הוא בלתי אפשרי ולא ניתן ליישום. סדר העדיפויות של ישראל צריך להשתנות. יותר מידי זמן השקענו בסוגיה הפלסטינאית והתעלמנו מנושאים פנימיים וחברתיים שנותרו ללא פתרון".

בהקשר לאביב הערבי הוסיף שמיר, "האביב הערבי הדגיש כי נושא הקונפליקט בין ישראל לעם הפלסטינאי לא באמת מעניין את העולם הערבי. נראה כי הדבר החשוב ביותר כרגע לאומות הערביות הוא שינוי המצב הקיים המשתקף בחוסר חירות ודיקטטורה לא מתפשרת".

שמיר גם ציין את השתתפותו של אביו ,יצחק שמיר, בועידת מדריד. שמיר טען כי הוועידה הייתה פריצת דרך בקשרים של ישראל עם העולם הערבי והיווה את התחלת השיחות עם הפלסטינאים. זאת, לעומת אוסלו שהיות נתפס כקיצור דרך שלא צלח. "משא ומתן מוצלח מול הפלסטינאים צריך להתבסס על עיקרי ועידת מדריד" סיכם שמיר.

אתמול פתח נשיא המדינה, מר שמעון פרס את וועידת הנשיאים במפגש בבית הנשיא בירושלים. את יום הדיונים הראשון חתם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בתמיכתו ברעיון שתי המדינות לשני העמים.

היום יתארחו בוועידה ראשי הסיעות הגדולות בכנסת, ביניהן יאיר לפיד, נפתלי בנט, ציפי ליבני ומאיר פורוש וכן אישים בולטים מתחום התקשורת וענף התעשייה בישראל.

ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים העיקריים בארצות הברית היא ארגון יהודי-ציוני הפועל בארצות הברית, ומאגד כ-52 ארגונים יהודיים לתיאום והכוונה של עמדותיהם ופעולתם בנושאים יהודיים, ישראליים וציוניים אל מול הממשל האמריקני, ממשלת ישראל וגופי שלטון אחרים. הוועידה משמשת כגוף התיאום המרכזי של קהילת יהדות ארצות הברית, וכקולה של היהדות האמריקנית המאורגנת.