צו הפסקת עבודה ללול שברכס איתמר

בורר פרשת הלול במצפה שלושת הימים, בני קצובר, הורה לעצור את עבודות בניית הלול שבמקום עד לבירור הנסיבות והעובדות.

בני משה , ג' באדר תשע"ג

המצפה בעיצומה של מחלוקת
המצפה בעיצומה של מחלוקת
בי"ס כפר עציון

הבוקר (רביעי) הוצא צו הפסקת עבודות לבניית הלול שנבנה בידי אברי רן במצפה שלושת הימים, הסמוך לאיתמר שבשומרון. הצו הוצא בידי בני קצובר שמונה לבורר בפרשה לנוכח ריבוי התלונות והטענות בפרשה.

לפי נוסח הצו, יש להפסיק את העבודה עד לברור העובדות ופיסקה באשר לעתידו של המקום.

כזכור, העבודות במצפה שלושת הימים שברכס איתמר, החלו לפני למעלה מחודש. המסלעה שהייתה מתחת למצפה נהרסה, עצים נעקרו וצמחייה שחלקן מוגנים הושחתו.

פעילי סביבה רבים פנו לאברי רן, שיזם ומבצע את העבודות  וגילו כי מתוכננת שם הקמה של לול תרנגולים גדול.

 כחלק מהמחאות והתלונות הרבות , פרסם בי"ס שדה כפר עציון, עצומה ואף מתכנן לקיים טיול מחאה באזור וזאת להמחיש את חשיבותו וייחודיותו של המצפה.

כאן המקום להזכיר את דבריו של אברי רן עצמו לערוץ 7 ולפיהם "העניין פרץ גבולות ועבר לאיחוד האירופי ולגורמי השמאל וכולם סובלים מזה. אין פה שום דבר אמיתי", הדגיש רן, "הלולים נמצאים מעבר לכביש בלב השטחים שברשותי שאף אחד לא חולק עליהם".

"העניין הוא לא הלולים אלא השנאה וצרות העין של האנשים", ציין רן והוסיף כי "נטפלים לאיזה לול שגבעות עולם מקימים בגזרה מסויימת. כל מי שמכיר את המקום יודע שהכל יהיה אבן שואבת למאות אלפי מבקרים. הלול נמצא למרגלות גבעה 866 מהצד השני של הכביש והרבה מתחת למצפה שלושת הימים. היא תהיה פנינת חמד שמכל הארץ יבואו לראות את המקום".

רן הדגיש כי הוא חתם על בוררות על פיה יגיע בורר מסויים "שיוכל לפסוק לטובתי או לרעתי".