נכדו של הרב נריה: "סבא היה שמח מאוד"

משנכנס אדר מרבים בתורה: 300 תלמידי ישיבות קטנות לאומיות בכנס חיזוק ושמחה ראשון מסוגו בירושלים. הרב נחום נריה מוביל את המהלך

גלית אור , ז' באדר תשע"ג

מסיבת ראש חודש אדר
מסיבת ראש חודש אדר
כנס הישיבות הקטנות הלאומיות

בירושלים, התקיים השבוע כינוס ראשון גדול ורב רושם של איגוד הישיבות הקטנות הלאומיות. באירוע השתתפו כשלוש מאות תלמידי הישיבות, לראשונה, שלבו ידיים חמש הישיבות הקטנות הלאומיות של המגזר הדתי לאומי. בכנס,  נטלו חלק ראשי הישיבות ונערכו סיומי מסכתות, בכך בחרו באיגוד להשיק את התארגנות המסגרת הייחודית שהחלה לרקום עור וגידים בחודשים האחרונים.

הרב אהרון אגל טל, מיוזמי האיחוד, הזמין את בנו של אבי דור הכיפות הסרוגות, הרב נחום נריה לשאת דברי ברכה והעלה על נס את סגירת המעגל ההיסטורית. הרב נריה, למד בכפר הרא"ה בשנותיה הראשונות, בעת  שהייתה ישיבה לכל דבר, כעת, משהתבססה דרכן של הישיבות התיכוניות, נוצרה האפשרות לשוב למחשבתו המקורית של הרב נריה זצ"ל.

"אין לי כל ספק שאם סבי זצ"ל היה עמנו היום", קרא בהתרגשות נכדו, הרב יצחק נריה, ראש ישיבת 'תורה בציון', "הוא היה אומר בכל פה: אל הנער הזה התפללתי!"

את פרק המוזיקה והשמחה נטלו על עצמם בדרכם המיוחדת הזמר העולה יצחק מאיר ולהקתו. מאות התלמידים שהשתתפו בשירה ובריקודים, ובכך החלו את חגיגות חודש אדר בו מרבים בשמחה.

איגוד הישיבות הקטנות, מאגד בתוכו חמש ישיבות ושלוש מאות תלמידים, בשלב זה. 'ישיבה קטנה לאומית' - היא מסגרת תורנית ייחודית, ברוח לאומית ישראלית, שנועדה לנערים בגילאי תיכון העושים את צעדיהם הראשונים בעולם התורה. בישיבות קטנות לאומיות לומדים אך ורק לימודי קודש, אם כי חלקן מציעות מסלול בגרות מקוצר ואינטנסיבי, המאפשר להתנתק מחיי החול ולהתמקד בלימודי קודש כיאה לבני תורה אמתיים. המטרה: העלאת המוטיבציה הלימודית לראש סדר העדיפויות, בניית התלמיד בתורה ויראת שמיים, והצעדתו לעולם תורני בעומק ועמל.