דיווח: משלחת ביטחונית ישראלית הגיעה לקהיר

על פי מקורות מצריים, המשלחת צפויה להיפגש עם ראש המודיעין המצרי ולדון במצב הביטחוני בסיני, התקיפה בסוריה והמו"מ עם הפלסטינים

חגי הוברמן , ד' באדר תשע"ג

רמטכ"ל צבא מצרים, עבד אל-פתח א-סיסי
רמטכ"ל צבא מצרים, עבד אל-פתח א-סיסי
AFP

משלחת ביטחונית ישראל המונה 4 בני אדם הגיעה הערב במטוס לשדה התעופה בקהיר - כך מדווחים מקורות מצריים .

על פי אותם מקורות, המשלחת צפויה להיפגש עם ראש המודיעין המצרי ולדון במגוון נושאים: המצב הבטחוני בסיני , התקיפה האחרונה של חיל האוויר בסוריה (על פי מקורות זרים) והמו"מ המדיני עם הפלסטינים.

על פי הדיווחים בקבלת הפנים לאישים הישראלים, נכחו נציגים של המודיעין המצרי.

עוד דווח כי המשלחת תשוב כבר הערב, לאחר הדיונים של המשלחת הישראלית עם בכירים מצרים. בשיחות אמור להשתתף ראש המודיעין המצרי, רפאת שחאתה, ומספר בכירים במערכת הביטחון במצרים.

במצרים נערכים לעוד יום שישי של מהומות מחר. אחמד עומראן יועצו של הנשיא מוחמד מורסי לענייני פיתוח קהילתי ובכיר במפלגה איסלאמיסטית אמר היום בראיון לעיתון " אל-יום אסאבע" היוצא לאור בקהיר כי ההפגנה ההמונית שתאורגן מחר בקהיר היא מסר ברור לגינוי האלימות ולליכוד השורה בין כל הפלגים והתנועות הפוליטיות ברחבי המדינה.

הוא הוסיף כי כל המפגינים ללא יוצא מן הכלל חייבים להתנער מהאלימות ולהתמקד בנושאים המעניינים את האזרחים. יש לציין כי פעילים איסלאמים קראו לארגן מחר הפגנה המונית מול אוניברסיטת קהיר בהשתתפותם של רוב נציגי התנועות הסלפיות , ההפגנה תתקים תחת הסיסמא " לא לאלימות".