תושבי נווה צוף ועטרת מחו על טרור האבנים

תושבי נווה צוף ועטרת חסמו אחר הצהריים את כביש חוצה בנימין בצומת דיר אבו משעל. התושבים מוחים על התגברות טרור האבנים והבקת"בים.

ידידיה בן אור , ח' באדר תשע"ג

חסימת הכביש
חסימת הכביש
צילום: רעות אמיתי - סוכנות תצפית

עשרות תושבי נווה צוף ועטרת חסמו אחר הצהריים (שני) במשך קרוב לשעה את כביש חוצה בנימין בצומת דיר אבו משעל. סוכנות תצפית מדווחת, כי התושבים הבעירו צמיגים ומנעו מעבר של עשרות כלי רכב פלסטינים לכל הכיוונים.

התושבים טוענים, כי המצב הנוכחי בו אלפי תושבים יהודיים אינם יכולים לנסוע בצורה חופשית וחיים תחת איום טרור האבנים והבקת"בים איננו מקובל.

חיילי צה"ל חצצו בין התושבים לבין הערבים והתושבים הבהירו לכוחות צה"ל כי אין בכוונתם להתעמת עם החיילים אלא רק להביע מחאה מול הערבים. לא היו עצורים במהלך ההפגנה.

בשעות הצהריים דווח על יידוי אבנים מאסיבי לעבר רכבים ישראליים שנסעו בציר חוצה בנימין סמוך לכפר דיר אבו משעל. ל5 רכבים נגרמו נזקי פח ושמשות, בהם רכב של תושבת נווה צוף שניזוק בצורה קשה ביותר.

מהמטה המשותף של ישובי הסביבה נמסר לסוכנות תצפית: "אנו מבקשים להעביר מסר ברור כי המציאות היומיומית שבה ישנם מקרים של מחסומים בקבוקי תבערה ואבנים שנזרקים לעבר תושבים היא בלתי נסבלת. לא ייתכן שאנחנו ונשותינו נהיה בעוצר והערבים ימשיכו את חייהם כרגיל. הפעילות היום הייתה הראשונה והקטנה מבין סדרת פעולות שמתוכננות במידה והמצב לא ישתנה בקרוב".