עדי מינץ: מינויו של אבי רואה, טרם אושר

יו"ר מליאת מועצת יש"ע עדי מינץ, מקווה כי המליאה, שלא התכנסה מזה כשנתיים, תתכנס כדי לדון במינויו של רואה.

בני טוקר , ט' באדר תשע"ג

עדי מינץ
עדי מינץ
יח"צטוען....

מינויו של יו"ר מועצת בנימין אבי רואה, למחליפו של דני דיין בתפקיד יו"ר מועצת יש"ע, טרם אושרר על ידי חברי מליאת המועצה.

יו"ר מליאת מועצת יש"ע, עדי מינץ, מקווה שהמליאה שלא התכנסה מזה שנתיים תתכנס ותדון במינויו של רואה, "מדובר כרגע בהמלצה של הנהלת מועצת יש"ע למנות את אבי רואה, הוא נבחר שם פה אחד. על פי התקנון של מועצת יש"ע, המועמדים לתפקיד יהיו מתוך חברי ההנהלה שנבחרו על ידי חברי המליאה".

לדבריו, מליאה שלא מתכנסת כבר שנתיים בגלל חלוקי דעות לא יכולה לאשר מינוי, "זה לא סוד שהמליאה לא מתפקדת בשנתיים האחרונות, מאז שמליאת מועצת יש"ע קיבלה את ההמלצות של וועדת הרב אייזנטל שקבעו שמועצת יש"ע צריכה לתפקד באופן שקוף ודמוקרטי, המלצות האלה לא יושמו על ידי הנהלת מועצת יש"ע".

"היו חילוקי דעות חריפים שבאו לידי ביטוי בויכוחים בתקשורת במהלך הקיץ האחרון. לצערי למרות המלצות וועדת הרב אייזנטל שהתקבלו פה אחד, היו כאלה שסברו שלא צריך למלא אותם. התוצאה כרגע היא שדני דיין עזב את תפקידו ואנחנו מתכוונים לשנות את ההתנהלות של מועצת יש"ע מהקצה אל הקצה".

עדי מינץ משוכנע, שמינוי של אבי רואה יאושר, במקביל לאימוץ המלצות ועדת אייזנטל, "אבי רואה עם היבחרו על ידי ההנהלה, הודיע שהוא מתכוון ללכת לתהליך דמוקרטי והוא מתכוון לפתוח את השורות וללכת להליך של יתר שקיפות. נערכו לאחרונה דיונים בנושא הזה ואני מקווה מאוד שאנחנו נוכל לכנס את המליאה בשבועות הקרובים ולהיות אנשי בשורה".

"אנחנו מקווים שההתנהלות של מועצת יש"ע תביא בעתיד לייתר פתיחות, כך שנפעל כתנועה גדולה ורחבה, שהמהלך הזה יוביל לגיבוי מחודש של הציבור הרחב במועצת יש"ע ובפעולותיה".

"המטרה כרגע היא שבעוד מספר שבועות כשהמליאה תתכנס לאשר את המינוי, נוכל גם להיות אנשי בשורות ולבוא ולומר שאנחנו הולכים לנהל את העניינים אחרת מבעבר".

לדבריו, מינויו של רואה ילווה באשרור המלצות ועדת אייזנטל, "אנחנו נידון באותה מליאה גם בתהליכים הרבה יותר עמוקים, תהליכי עומק, שבהם חברי המליאה, המייצגים של תושבי יש"ע וציבור נאמני ארץ ישראל, הם אלה שיובילו את המהלכים ויובילו את מועצת יש"ע גם בהמשך".

מינץ אינו חושש שהמליאה תטרפד את מינויו של רואה בשל אי אימוץ המלצות אייזנטל, "לפי מה שאני שומע בשיחות הארוכות שאני מנהל, יש כרגע כוונה להוביל את הדברים בצורה שונה, לפתוח את השורות ולפעול בצורה דמוקרטית, כך שאני לא חושש מאפשרות כזאת".